Koronawirus w Polsce. MZ: Blisko 200 nowych zachorowań. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport dotyczący koronawirusa w Polsce. Jest 197 nowych przypadków zakażenia oraz 10 ofiar śmiertelnych.
Zobacz wideo

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w województwie śląskim. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od wtorku zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem. "Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - czytamy na Twitterze MZ,

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 316 zakażonych i 34 zgonach. Dzień wcześniej bilans mówił o 285 nowych przypadkach koronawirusa oraz o 27 zgonach. Największy dobowy przyrost nowych przypadków odnotowano do tej pory w niedzielę 19 kwietnia - było to 545 zachorowań. 

Koronawirus w Polsce. Kolejny etap "luzowania" obostrzeń

Dziś rząd ma przedstawić kolejne decyzje dotyczące "luzowania" obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma to być m.in. otwarcie marketów budowlanych w weekendy oraz zgoda na wznowienie działalności przez hotele, pensjonaty.

Pierwsze ograniczenia zostały zniesione nieco ponad tydzień temu. Od 20 kwietnia otwarte są parki, skwery i lasy - do tych ostatnich można wejść nawet bez maseczki. Oprócz tego nastąpiły pewne zmiany w sklepach, do których może wejść więcej klientów niż przedtem. Niezmienna pozostaje regulacja w sprawie tego, że między godziną 10 a 12 zakup zrobią wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Więcej osób może też gromadzić się w kościołach.

Wciąż również obowiązuje nauka zdalna - szkoły, przedszkola i uczelnie pozostają na razie zamknięte do 24 maja. Matury rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do końca tego miesiąca. Nie będą miały w tym roku części ustnej. Egzamin ósmoklasisty ma odbyć się w dniach 16-18 czerwca.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM