Koronawirus w Polsce. Ponad 3 tys. chorych wyzdrowiało. Dziennie są ich dziesiątki

Na dzień 29 kwietnia 2020 roku 3025 osób w Polsce zwalczyło koronawirusa - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Ta liczba zmienia się codziennie - w tej chwili wszystkich wyzdrowiałych jest więcej niż obecnie hospitalizowanych z powodu lub w związku z podejrzeniem Covid-19.
Zobacz wideo

Z powodu koronawirusa w szpitalach jest obecnie 2973 pacjentów, objętych kwarantanną jest 85 837 osób, a wyzdrowiało 3025 osób - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Resort podał też, że objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest 18 016 osób. Zakażenie wykryto dotąd u 12 218 osób, z których 596 zmarło.

Na kwarantannie przebywają osoby, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Objęcie nadzorem epidemiologicznym oznacza, że dana osoba nie miała bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się jej stan zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Ile osób wyzdrowiało?

Z danych resortu zdrowia wynika, że od wczoraj do zdrowia wróciło 70 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jeszcze 21 kwietnia, czyli nieco więcej niż tydzień temu, liczba tych, którzy zwalczyli wirusa, wynosiła 1 297 - od tego czasu ta liczba wzrosła ponad dwukrotnie. Jeszcze w poniedziałek, czyli przedwczoraj, Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie poinformował, że wśród wyzdrowiałych jest 100-latek

Również od wczoraj liczba osób w szpitalach zwiększyła się o 39 kolejnych chorych lub czekających na wyniki testów. 

TOK FM PREMIUM