Koronawirus w Sejmie. Wicemarszałek z Koalicji Polskiej skierowany na kwarantannę

Wicemarszałek Piotr Zgorzelski na kwarantannie z powodu zakażenia koronawirusem pracownicy sekretariatu. "Wynik mojego badania jest negatywny" - poinformował polityk Koalicji Polskiej w specjalnym oświadczeniu. Testowi poddał się też m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz wideo

"Gdy poinformowano mnie, że pracownica Kancelarii Sejmu zatrudniona w moim sekretariacie uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa wykonałem test, który okazał się negatywny" - poinformował Piotr Zgorzelski w przesłanym PAP oświadczeniu. 

Polityk podziękował służbom sanitarnym za szybką reakcję. Skierował też podziękowania dla Kancelarii Sejmu oraz marszałek Elżbiety Witek. "Zgodnie z procedurami kwarantanną zostali objęci wszyscy ci, którzy mogli mieć kontakt z osobą zarażoną" - dodał Zgorzelski. 

Jako pierwszy o przypadku zakażenia wśród pracowników Sejmu poinformował Onet.pl. Z informacji portalu wynika, że wśród przebadanych jest m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz. Test prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego dał wynik negatywny. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM