Resort zdrowia chce "odmrozić" wesela. Będzie zgoda na imprezy, ale jest limit uczestników

- Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników; pracujemy nad dokładnymi wytycznymi - poinformował w piątek rano wiceminister Janusz Cieszyński.
Zobacz wideo

Na porannej konferencji w Ministerstwie Zdrowia wiceszef tego resortu podał najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dziś potwierdzono 236 nowych przypadków zakażenia (w tym 168 na Śląsku). Jedna osoba zmarła. To 85-letni mężczyzna z Tychów. Wiceminister Cieszyński przypomniał, że wczoraj było zgonów 10. - W naszej opinii to już szerszy trend, który pokazuje, że liczba zgonów spada - powiedział. 

W związku z - jak podał Cieszyński - "poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną", resort zdrowia ogłosił, że w ramach kolejnego etapu "odmrażania" okołowirusowych obostrzeń zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników. - Nie dotyczy to oczywiście obsługi - nadmienił wiceminister.

Cieszyński zaznaczył, że musimy mieć świadomość, iż przynajmniej na początku te wesela w "nowej" rzeczywistości będą się nieco różniły od tych, które znamy sprzed pandemii. Będą musiały odbywać się w pewnym rygorze sanitarnym. Dokładne wytyczne w tej sprawie są przygotowywane.  - Ministerstwo Rozwoju odbyło szereg spotkań z przedstawicielami branży weselnej - wskazał wiceminister. Jak podał, dotyczyły one m.in. tego, jak zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom takich imprez. - Szczegóły będą podane wkrótce, ale będzie można już te wesela do 50 uczestników organizować - podsumował.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM