Koronawirus w Polsce. W niedzielę MZ poinformowało o prawie 400 przypadkach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę w sumie o 395 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Resort zamieścił również informację o 3 kolejnych zgonach z powodu COVID-19.
Zobacz wideo

W niedzielę po południu MZ poinformował o 90 nowych zachorowaniach i kolejnym zgonie. Wcześniej tego samego dnia resort poinformował o 305 nowych zarażeniach koronawirusem i 2 zmarłych.

W sobotę (23 maja) resort zdrowia informował o 316 nowych przypadkach i 11 kolejnych zgonach.

W piątek (22 maja) resort zdrowia informował o 476 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, z tego niemal 300 dotyczyło Śląska. Zmarło 10 osób w wieku 57-92 lata. Poinformowano również, że wyzdrowiało 8731 chorych.

Największy dobowy przyrost nowych zakażeń odnotowano w Polsce 12 maja - było to 556 przypadków. Największy dobowy przyrost zmarłych odnotowano natomiast 24 kwietnia - 40 osób.

Koronawirus w Polsce. Testy w 131 laboratoriach

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w piątek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie koronawirusem. Na liście jest w tej chwili 131 laboratoriów. Dane resortu mówią też, że przebadano dotąd ponad 719 tys. próbek pobranych od ponad 660 tys. osób.

Koronawirus w przedszkolu w Szczecinie

Szczecińskie przedszkole publiczne "Żaczek" zostało zamknięte do odwołania po tym, jak u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Jak podkreślono, źródłem zakażenia był "kontakt rodzinny z sąsiedniego województwa", a nie wewnętrzne ognisko w przedszkolu. Pod opieką osoby, u której wykryto koronawirusa, było siedmioro dzieci.

Miasto zdecydowało o zamknięciu przedszkola i dezynfekcji oraz ozonowaniu pomieszczeń i sprzętu. Służby sanitarne zdecydowały o objęciu kwarantanną domową 13 osób, a pozostałe osoby z grupy ryzyka objęto nadzorem epidemiologicznym.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM