Koronawirus w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Jest ponad 60 zakażeń

W ubiegłym tygodniu zdiagnozowano koronawirusa u 62 osób w Szpitalu Wolskim na jednym z oddziałów wewnętrznych. Dwa pawilony szpitalne są dezynfekowane - przekazała rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Karolina Gałecka.
Zobacz wideo

Wśród zakażonych znalazło się 29 osób z personelu medycznego i 33 pacjentów. Pracownicy szpitala przebywają na kwarantannach domowych, a ich stan jest stabilny. Zarażeni pacjenci zostali przewiezieni do szpitala MSWiA na warszawskim Mokotowie.

- Pawilon, w którym wykryto zakażenia, jest oddzielny od reszty budynku i został poddany dezynfekcji - poinformowała rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

- Przebywało na nim również około 16 pacjentów, którzy otrzymali negatywny wynik testu na obecność wirusa. Zostaną oni przewiezieni do innych oddziałów szpitala Wolskiego bądź do innych miejskich placówek medycznych. Dezynfekowany będzie także drugi pawilon szpitalny - dodała.

Szpital Wolski jest szpitalem miejskim. Ma 11 oddziałów leczenia stacjonarnego z pododdziałami (łącznie 354 łóżka), w tym szpitalny oddział ratunkowy (SOR) z 11 łóżkami i 7 miejscami konsultacyjnymi. W jego strukturze znajduje się utworzone w 2012 roku Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego z klinicznym oddziałem psychiatrycznym (30 łóżek), oddziałem dziennym (42 miejsca), zespołem leczenia środowiskowego i specjalistyczną poradnią.  

Koronawirus w Polsce

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 148 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym najwięcej z województwa śląskiego (89). Oprócz tego, resort podał, że ostatniej doby nie zgłoszono żadnego przypadku zgonu z powodu COVID-19.

Łącznie odnotowano w Polsce 21 440 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 996 pacjentów. 

Na Mazowszu potwierdzonych przypadków jest do tej pory 3217, a zgonów 247. 

W poniedziałek w TOK FM minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że w najbliższych dnia poinformuje o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. 

TOK FM PREMIUM