Koronawirus. We wtorek blisko 450 nowych zakażeń. Widoczny przyrost na Mazowszu

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sumie o 445 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce oraz o 17 kolejnych zgonach z powodu COVID-19.
Zobacz wideo

O 209 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformował resort zdrowia w popołudniowym raporcie. Najwięcej dotyczy województwa śląskiego (87), a także Mazowsza (76). Oprócz tego, nowe zakażenia odnotowano w województwach: łódzkim (22), dolnośląskim (6), wielkopolskim (5), podlaskim (5), zachodniopomorskim (4), lubuskiego (3) i pomorskim (1). 

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zachorowań wzrosła do 22 074.

W popołudniowym raporcie ministerstwo poinformowało także o śmierci kolejnych 11 pacjentów zakażonych COVID-19. To pacjenci w wieku od 60 do 94 lat, m.in. z Warszawy, Radomia, Raciborza i Bolesławca. 

Łączna liczba zgonów w Polsce z powodu koronawirusa wzrosła tym samym do 1 024.

W porannym komunikacie we wtorek (26 maja) Ministerstwo Zdrowia podało, że stwierdzono 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej na Śląsku - 187. Zmarło kolejnych 6 osób. W sumie to ponad 1000 ofiar związanych z COVID-19. 

W poniedziałek resort zdrowia przekazał, że zanotowano 341 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem  i że zmarło 11 zakażonych osób. Tego dnia liczba zgonów z powodu COVID-19 w Polsce przekroczyła 1 tysiąc. Resort podał też w poniedziałek rano, że wyzdrowiało 9276 osób.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia informowało w sumie o 395 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Resort zamieścił również informację o 3 kolejnych zgonach z powodu COVID-19.

W sobotę (23 maja) resort zdrowia informował o 316 nowych przypadkach i 11 kolejnych zgonach.

Koronawirus w Polsce. Przed nami kolejny etap znoszenia ograniczeń

Mimo utrzymującej się wysokiej liczby nowych przypadków, w środę rano premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić terminarz dotyczący kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z epidemią. Decyzje rządu będą tym razem dotyczyć prawdopodobnie rezygnowania z obowiązkowego noszenia maseczek. Minister zdrowia już na początku tygodnia zapowiadał "luzowanie" obostrzeń w tej sprawie, choć uprzedzał, że może to wyglądać różnie w różnych województwach. 

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w piątek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie koronawirusem. Na liście jest w tej chwili 131 laboratoriów. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM