Rzecznik rządu: Jutro poznamy szczegoły kolejnego etapu znoszenia ograniczeń. "Będzie decyzja ws. kin i teatrów"

W środę premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić terminarz dotyczący kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Możemy się spodziewać decyzji decyzji ws. obowiązku noszenia maseczek, otwarcia kin i teatrów oraz organizacji wesel.
Zobacz wideo

Środowe wystąpienie szefa Rady Ministrów zapowiedział rzecznik rządu Piotr Muller. "Jutro rano premier @MorawieckiM przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii #koronawirus" - napisał w mediach społecznościowych.

Szczegółów co do tego, czego będą dotyczyły nowe decyzje rządu rzecznik nie podał. Można jednak przypuszczać, że chodzi o obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Już w poniedziałek w TOK FM minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że na dniach nakaz ten zostanie zniesiony. Zapowiedział jednak, że mogą być pewne przesunięcia w czasie w województwach, w których wciąż epidemia jest bardziej aktywna. 

- W środę zostaną przedstawione decyzje o ewentualnym otwarciu kin i teatrów - podał w Polsat News szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Podkreślił, że datę ewentualnego otwarcia przedstawi premier Mateusz Morawiecki.

Kilka dni wcześniej z kolei wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiadał, że w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki ministerstwo zarekomenduje także zgodę na organizację wesel do 50 uczestników. 

Koronawirus w Polsce

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 236 przypadkach zakażenia koronawirusem i sześciu osobach zmarłych. Łącznie zanotowano dotąd 21 867 przypadków zakażeń, zmarło 1 013 osób.

Przypomnijmy, od poniedziałku 19 maja działalność mogą wznowić zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Otwarte mogą być również restauracje i bary, z naciskiem na serwowanie posiłków i napojów w ogródkach lub w salach przy zachowaniu odległości między stolikami. Zwiększył się też limit osób w komunikacji miejskiej. Wynosił 30 procent wszystkich miejsc w pojeździe, a nie tylko połowę miejsc siedzących (jak wcześniej).  

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM