Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało aktualny bilans zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 219 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Są też trzy kolejne ofiary śmiertelnych.
Zobacz wideo

W niedzielę rano resort podał, że jest 115 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i że trzy kolejne osoby zmarły. Nowe przypadki dotyczyły osób z województw: śląskiego (92), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (4), wielkopolskiego (3), opolskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Popołudniu zaś poinformował, ze nowych zakażeń 104 i nie ma ofiar śmiertelnych. Zakażenia rozkładają się następująco z województw: mazowieckiego (35), łódzkiego (30), śląskiego (13), małopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (2), podlaskiego (1). 

Koronawirus w Polsce. Bilans

W sobotę (30 maja) resort zdrowia poinformował o ponad 410 nowych przypadkach zakażenia oraz 10 kolejnych ofiarach śmiertelnych

W piątek (29 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 330 nowych przypadkach koronawirusa i 13 osobach zmarłych. Najwięcej zakażeń odnotowano na Śląsku

W czwartek resort zdrowia informował o 352 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce, z czego 138 dotyczyło Śląska, który wciąż pozostaje regionem, w którym stwierdza się najwięcej zakażeń. 

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Pacjent, który trafił do szpitala w Zielonej Górze wcześniej przebywał w Niemczech

Koronawirus w Polsce. Rząd luzuje obostrzenia

27 maja rząd zapowiedział zniesienie kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Od soboty (30 maja) nie trzeba zakrywać ust i nosa w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. - Zasada ta dotyczy przestrzeni zamkniętych, gdzie bezpiecznie da się zachować dystans, jeśli zostaną przygotowane warunki, jak fryzjerzy czy restauracje - mówił premier. Nakaz zasłaniania nosa i ust nadal obowiązuje m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej.

Także od 30 maja można organizować zgromadzenia dla maksymalnie 150 osób, a także zdejmowane będą ograniczenia w liczbie osób, które będą mogły przebywać na terenie sklepu czy restauracji.

Kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzony ma zostać 6 czerwca. Wtedy zdjęte mają być ograniczenia wobec m.in. kin, teatrów, filharmonii, basenów, siłowni, solariów, salonów masażu czy klubów fitness. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby. Przy otwieraniu poszczególnych obiektów koniecznie będzie zachowanie zasad epidemicznych i sanitarnych. - Bo wiemy z doświadczeń z innych krajów, że to są bardzo często ogniska nowych zakażeń - mówił szef rządu. Wciąż jednak mecze piłkarskiej ekstraklasy mają się odbywać bez udziału publiczności. 

Od 19 czerwca kibice piłkarscy mogą oglądać mecze na stadionach. Ale obowiazywać mają poważne ograniczenia, m.in. maksymalnie może być zajętych 25 proc. miejsc. 

Posłuchaj dzięki Aplikacji TOK FM.

TOK FM PREMIUM