160 osób w kwarantannie w ośrodku dla bezdomnych w Warszawie. Jedna osoba zarażona COVID-19

Po potwierdzeniu u jednej osoby bezdomnej koronawirusa w placówce Caritas przy ul. Żytniej, ośrodek jest zamknięty; 160 osób znajduje się w kwarantannie - powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka prasowa stołecznego magistratu Karolina Gałecka.
Zobacz wideo

- Przy ul. Żytniej w ośrodku dla bezdomnych, który jest prowadzony przez Caritas, mamy potwierdzony jeden przypadek pozytywny COVID-19 u osoby bezdomnej – poinformowała rzeczniczka. Jak dodała, osoba ta trafiła do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ul. Wołoskiej.

Schronisko dla bezdomnych przy ul. Żytniej ma 142 miejsc noclegowych (w tym 86 dla mężczyzn i 56 dla kobiet) oraz m.in. całodzienne wyżywienie. Obecnie 160 osób znajduje się tam w kwarantannie.

Placówka przy Żytniej wdrożyła wszystkie konieczne procedury zgodnie z reżimem sanitarnym. Ośrodek jest zamknięty. Nie można z niego wyjść ani wejść. - Na początku przyszłego tygodnia będą przeprowadzone testy. Zostało wytypowanych około 40 osób, które miały bezpośredni kontakt z zarażoną osobą – powiedziała Gałecka.

TOK FM PREMIUM