Koronawirus w Polsce. Nowe dane resortu zdrowia - są województwa, w których epidemia nie odpuszcza

Koronawirus w Polsce. Nowe dane resortu zdrowia: 292 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 23 ofiary śmiertelne.
Zobacz wideo

W porannym raporcie w środę (3 czerwca) resort zdrowia informował o 150 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczyły one województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (18), opolskiego (16), lubelskiego (8), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (3), lubuskiego (1) i podkarpackiego (1).  

Oprócz tego, ministerstwo podało informację o kolejnych 10 ofiarach śmiertelnych. Byli to pacjenci od 62 do 89 lat, między innymi z Tychów, Raciborza czy Zgierza.

Popołudniu były to 142 nowe zakażenia koronawirusem, a kolejnych 13 osób zmarło. 

Według danych MZ nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: łódzkiego (54), śląskiego (31), mazowieckiego (28), małopolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), lubuskiego (1).

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażeń

We wtorek zanotowano 230 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym ponad 100 na Śląsku

W poniedziałek 1 czerwca z kolei Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w Polsce jest 380 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa oraz 10 kolejnych ofiar śmiertelnych. 

W niedzielę podano informację o 219 nowych zakażeniach oraz o tym, że zmarły trzy osoby. W sobotę przybyło 416 zakażonych. Najwięcej, już tradycyjnie, na Śląsku (z rozbiciem na dwa komunikaty: 221 i 196 nowych zakażeń). Zmarło 10 osób chorych, większość z nich była w podeszłym wieku.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Wciąż jednak w kraju obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń

Od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe.

Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

Kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzony zostanie 6 czerwca, kiedy otwarte będą kina, teatry, filharmonie, baseny, siłownie, solaria, salony masażu czy kluby fitness. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby. Przy otwieraniu poszczególnych obiektów koniecznie będzie zachowanie zasad epidemicznych i sanitarnych.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM