Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane: 190 zakażeń w kopalni Zofiówka

Są najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce. W sobotę rano potwierdzono 259 nowych zakażeń. Zmarło kolejnych sześć osób.
Zobacz wideo

W sobotę rano resort zdrowia potwierdził kolejnych 259 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich dotyczy województwa śląskiego (195), z czego 190 osób zakażonych to górnicy z KWK Zofiówka. 

"Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Łańcut, 80-K Tychy, 93-K Bielsko-Biała, 74-M Gliwice, 75-M, 73-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące" - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. 

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 25 669 przypadków zakażenia. Zmarło 1143 osób. 

Koronawirus w Polsce. Bilans

W piątek (5 czerwca) Ministerstwo Zdrowia informowało o 362 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej - bo aż 177 - to osoby z województwa śląskiego. Poza tym resort informował także o 20 ofiarach śmiertelnych. Były to osoby od 60 do 91 lat, większość miała choroby współistniejące. 

Dzień wcześniej, w czwartek 4 czerwca, w Polsce zanotowano 361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i kolejne 2 ofiary śmiertelne. W środę z kolei ofiar śmiertelnych było 23, a nowych przypadków 292.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Wciąż w kraju obowiązuje stan epidemii.

Kolejny etap "luzowania" obostrzeń

Sobota - 6 czerwca - to dzień, w którym "luzowane" są kolejne ograniczenia wprowadzane wcześniej w związku z epidemią. I tak działalność mogą wznowić kina, teatry, opery, balet, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki - wszystko w określonych warunkach sanitarnych.

Od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe.

Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

TOK FM PREMIUM