Koronawirus w Polsce. Znów gigantyczna liczba zakażeń. Dzienny rekord prawie wyrównany

Są najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Potwierdzono 575 nowych zakażeń. Zmarły kolejne 4 osoby.
Zobacz wideo

312 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne dwie osoby zmarły - podało w popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. 

Ministerstwo przekazało, że nowe przypadki dotyczą osób z województw: łódzkiego (119), śląskiego (108), mazowieckiego (36), małopolskiego (25), podlaskiego (9), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (4), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), pomorskiego (1).

Wszystkie przypadki potwierdzone na Śląsku pochodzą z badań rodzin górników - podało MZ.

Rano resort informował o tym, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 263 osób, w tym 217 z kopalni Zofiówka na Śląsku i że zmarły kolejne dwie osoby.

Koronawirus w Polsce. Bilans

W sobotę resort zdrowia poinformował o 576 nowych przypadkach zakażeń. To jak dotąd najwięcej od początku epidemii. 346 z nich potwierdzono wśród górników kopalni Zofiówka. Zmarło 16 osób. 

W piątek (5 czerwca) Ministerstwo Zdrowia informowało o 362 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej - bo aż 177 - to osoby z województwa śląskiego. Poza tym resort informował także o 20 ofiarach śmiertelnych. Były to osoby od 60 do 91 lat, większość miała choroby współistniejące. 

Dzień wcześniej, w czwartek 4 czerwca, w Polsce zanotowano 361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i kolejne 2 ofiary śmiertelne. W środę z kolei ofiar śmiertelnych było 23, a nowych przypadków 292.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Wciąż w kraju obowiązuje stan epidemii.

Kolejny etap "luzowania" obostrzeń

Sobota - 6 czerwca - to dzień, w którym "luzowane" są kolejne ograniczenia wprowadzane wcześniej w związku z epidemią. I tak działalność mogą wznowić kina, teatry, opery, balet, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki - wszystko w określonych warunkach sanitarnych.

Od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe.

Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja nie obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM