Koronawirus w Polsce. 400 potwierdzonych przypadków zakażenia. Najwięcej na Śląsku i Mazowszu

Są najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 400 nowych zakażeń. Jest też 19 ofiar śmiertelnych.
Zobacz wideo

195 nowych przypadków koronawirusa, w tym aż 80 na Mazowszu, kolejnych 13 osób zmarło - podano w popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia w poniedziałek. Zakażenia dotyczą osób z województw: mazowieckiego (80), łódzkiego (45), małopolskiego (17), wielkopolskiego (13), śląskiego (11), podkarpackiego (11), dolnośląskiego (8), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4) i lubuskiego (1).

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia podało, że nowych zakażeń jest 205, a zmarło sześć osób. Przypadki dotyczyły osób z województw: śląskiego (126), małopolskiego (26), podlaskiego (15), świętokrzyskiego (14), opolskiego (6), pomorskiego (5), dolnośląskiego (4), lubelskiego (4), lubuskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Koronawirus w Polsce. Tak wielu zachorowań do tej pory nie było

W poniedziałek 8 czerwca padł rekord zakażeń od początku epidemii - aż 599, najwięcej nadal na Śląsku. 9 osób zmarło. W poniedziałek też wicepremier Jacek Sasin poinformował, że w związku z zakażeniami w kopalniach, zamyka 12 z nich na trzy tygodnie. Górnicy zaś mają dostać 100 proc. postojowego. 

Miniony weekend też był rekordowym pod względem zachorowań. W sobotę, przypomnijmy, odnotowano 576 nowych zakażeń. W niedzielę MZ poinformowało o 575 nowych zakażeniach. Najwięcej odnotowano na Śląsku.

W sobotę 346 przypadków zakażenia dotyczyło górników z kopalni Zofiówka. W niedzielę takich przypadków było 217.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Wciąż w kraju obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus w Polsce. Luzowanie gospodarki

Miniony weekend to nie tylko rekord zachorowań. Na sobotę 6 czerwca przypadł kolejny etap luzowania obostrzeń, które nałożono w marcu w związku z epidemią koronawirusa.

Od soboty 6 czerwca działalność wznowiły kina, teatry, opery, balet, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki. Wszystko w określonych warunkach sanitarnych.

Od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja nie obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

Ile przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano na świecie? Mapa zachorowań - najnowsze dane>>>

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM