Są najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Ponad 20 kolejnych ofiar śmiertelnych
W popołudniowym raporcie resort zdrowia poinformował o 174 nowych przypadkach zakażeń. Najwięcej dotyczyło tym razem województwa mazowieckiego - aż 85. Kolejne przypadki były z województ: łódzkiego (38), śląskiego (22), małopolskiego (10), podlaskiego (8), podkarpackiego (5), dolnośląskiego (2), świętokrzyskiego (2), wielkopolskiego (1) i zachodniopomorskiego (1).
Po południu ministerstwo poinformowało też o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem. To pacjenci w wieku od 65 do 93 lat (zdecydowana większość z Warszawy).
Łącznie zatem liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 27 842 przypadków, a liczba zgonów do 1206.
W środę przed południem resort zdrowia poinformował o 108 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczyły one województw: śląskiego (54), opolskiego (13), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (9), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), dolnośląskiego (1), lubelskiego (1).
Przekazano także informację o kolejnych ośmiu osobach zmarłych.
Koronawirus w Polsce. Tak wielu zachorowań do tej pory nie było
W poniedziałek 8 czerwca padł rekord zakażeń od początku epidemii - aż 599, najwięcej nadal na Śląsku. 9 osób zmarło. W poniedziałek też wicepremier Jacek Sasin poinformował, że w związku z zakażeniami w kopalniach, zamyka 12 z nich na trzy tygodnie. Górnicy zaś mają dostać 100 proc. postojowego.
Miniony weekend też był rekordowym pod względem zachorowań. W sobotę, przypomnijmy, odnotowano 576 nowych zakażeń. W niedzielę MZ poinformowało o 575 nowych zakażeniach. Najwięcej odnotowano na Śląsku.
W sobotę 346 przypadków zakażenia dotyczyło górników z kopalni Zofiówka. W niedzielę takich przypadków było 217.
Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Wciąż w kraju obowiązuje stan epidemii.
Koronawirus w Polsce. Luzowanie gospodarki
Miniony weekend to nie tylko rekord zachorowań. Na sobotę 6 czerwca przypadł kolejny etap luzowania obostrzeń, które nałożono w marcu w związku z epidemią koronawirusa.
Od soboty 6 czerwca działalność wznowiły kina, teatry, opery, balet, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki. Wszystko w określonych warunkach sanitarnych.
Od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja nie obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.
Ile przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano na świecie? Mapa zachorowań - najnowsze dane>>>
-
"Aż mnie pani podkręciła". Prof. Kowal ostro o słowach Waszczykowskiego. "Dziecinne i infantylne"
-
Ksiądz, w którego mieszkaniu odbyła się orgia, zabrał głos. "To uderzenie w Kościół"
-
Katastrofa w seminariach i "ciemna noc" Kościoła. "Stworzono w nim eldorado dla przestępców"
-
Nagły zwrot Niemiec. "Traktują Ukrainę jako zasób"
-
Kamienica na Mokotowie oddana w prywatne ręce. Mieszkańcy w strachu. "Nie powinniśmy być tak traktowani"
- Wypadek na A1. BMW jechało znacznie szybciej? "Służby na miejscu wypadku wiedziały"
- Gdyby nie on, Ruda Śląska mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. "To bardzo źle, że nie został upamiętniony"
- Wciąż nie wiedzą na kogo zagłosują. To o ich głosy będzie toczyła się walka [SONDAŻ]
- Trudna rola asystentek z Ukrainy. "Usłyszałam, że to moja wina, że chłopcy dostali złe oceny"
- Rumuńska przestrzeń powietrzna mogła zostać naruszona. Zaostrzono środki bezpieczeństwa