Brudziński na Twitterze: Polska bez LGBT jest najpiękniejsza. "Pomyślcie, co naprawdę znaczy ten infantylny wpis"

Kapliczka, ptasie gniazdo z jajkami i deklaracja "Polska bez LGBT jest najpiękniejsza" - taki zestaw zawarł w swoim wpisie na Twitterze poseł PiS i wiceszef tej partii Joachim Brudziński. "Pomyślcie, co naprawdę znaczy ten infantylny wpis z kapliczką i ptaszkami w gnieździe. Jakie są jego konsekwencje, z czego czerpie" - skomentował na Facebooku pisarz Jacek Dehnel.
Zobacz wideo

W czwartek szef sztabu prezydenta Andrzeja Dudy i polityk PiS Joachim Brudziński pod zdjęciem gniazda z ptasimi jajkami napisał: "'Wielkie' ideologiczne spory, emocje, a tymczasem na Pomorzu Zachodnim ptasia rodzina, mama i tata, w naszej kapliczce, realizuje Boży plan. Polska bez LGBT jest najpiękniejsza".

Jego wpis wywołał burzę. "Polska bez LGBT to nie ptasie jajeczka, tylko Dominik z Bieżunia wiszący na sznurówkach czy rzucająca się z mostu Milo, których w imię tej 'najpiękniejszej Polski' zaszczuto" - napisał Jan Smoleński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i "Krytyki Politycznej". 

"Przy wolnym piątku czytam sobie Focus.pl - "U niektórych gatunków ptaków homoseksualizm zwiększa szanse piskląt na przeżycie. Pary samców mogą z powodzeniem zajmować się wysiadywaniem jaj i opieką nad potomstwem" - cytował z kolei reporter TOK FM, Sebastian Wierciak

Brudziński o Polsce bez LGBT. "Tolerancja tak, afirmacja nie"

Polityk PiS sam również odniósł się do wywołanej przez siebie burzy: "W związku z dużym 'poruszeniem' na TT po zdjęciu ptasiego gniazdka. Lekko uśmiechnięta buźka,chciałby tylko potwierdzić,że rzeczywiście uważam, iż Polska bez ideologii LGBT jest piękniejsza. Szanuje każdego człowieka i NIC mnie nie interesuje jakie ma preferencje seksualne. Tolerancja tak, afirmacja nie" (pisownia oryginalna).

Brudzińskiemu odpowiedziała na jego wpis m.in. Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej" i TOK FM: "Napisał Pan "bez LGBT" Polska jest piękniejsza. To, co Pan pisze, jest po prostu straszne. Jak katolik może coś takiego głosić? Co chce Pan zrobić z tymi osobami? Wyrzucić z naszego kraju?".

Do wpisu Brudzińskiego odniósł się na Facebooku również pisarz Jacek Dehnel, który często komentuje bieżące wydarzenia, również polityczne. "Wyobraźcie sobie, że wykładowca akademicki, poseł na sejm RP, minister rządu, wicemarszałek Sejmu RP, poseł do Parlamentu Europejskiego, pisze:
Polska bez Żydów jest najpiękniejsza.
Polska bez czarnych jest najpiękniejsza.
Polska bez Ukraińców jest najpiękniejsza.
Polska bez muzułmanów jest najpiękniejsza.
Polska bez niepełnosprawnych jest najpiękniejsza.
Wyobraźcie to sobie. Pomyślcie, co naprawdę znaczy ten infantylny wpis z kapliczką i ptaszkami w gnieździe. Jakie są jego konsekwencje, z czego czerpie. Niech to w Was głęboko zapadnie, niech w Was rezonuje" - napisał Dehnel i zamieścił utwór Wiktora Woroszylskiego "Państwa faszystowskie".

Brudziński o Polsce bez LGBT. Trzaskowski komentuje

Do słów Brudzińskiego nawiązał w piątek kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. - Jeśli używamy słów "Polska bez kogoś", nieważne kogo, to jest dzielenie Polaków. My mamy już dosyć dzielenia Polek i Polaków. Nie pozwolimy się dzielić, nie pozwolimy się atakować, nie pozwolimy się nazywać hołotą. Dosyć tego mamy. Myślę, że wszyscy ci, którzy używają takiego języka, zapłacą za to polityczną cenę - mówił Trzaskowski w Bielsku-Białej.

- Na miejscu tych, którzy zadają te pytania, piszą te tweety, zająłbym się pracą na rzecz wychodzenia z epidemii, zabezpieczaniem setek Polek i Polaków w tym bardzo trudnym czasie. Obrona miejsc pracy. Kwestie związane ze służbą zdrowia; z bezpieczeństwem. Jeśli politycy PiS chcą rozmawiać o ideologii, to ich święte prawo. My rozmawiamy o tym co jest w Polsce problemem - dodał.

W środę prezydent Andrzej Duda podpisał "Kartę rodziny". To zbiór zasad, którymi, jak zadeklarował, będzie się kierował, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Karta zakłada m.in. wsparcie finansowe dla rodzin, obronę instytucji małżeństwa czy ochronę dzieci przed "ideologią LGBT". 

TOK FM PREMIUM