Koronawirus w Polsce. Prawie 400 nowych przypadków zakażenia
Resort zdrowia przekazał w poniedziałek (15 czerwca) informację o 396 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.
Potwierdzone przypadki dotyczą województw: śląskiego (188), łódzkiego (73), mazowieckiego (56), wielkopolskiego (17), podkarpackiego (14), świętokrzyskiego (14), podlaskiego (13), małopolskiego (9), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i lubuskiego (1).
"Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 57-K Bolesławiec, 92-K Opole, 69-K Szczecin, 65-M, 71-M Warszawa, 66-M, 83-M Tychy, 70-M Rydułtowy, 84-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - czytamy an twitterze MZ.
Łącznie odnotowano do tej pory w Polsce 29 788 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1 256 osób.
Koronawirus w Polsce. Bilans
W niedzielę poinformowano o 375 nowych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 10 osób.
W sobotę resort podał informację o 440 nowych przypadkach koronawirusa i 15 zgonach. W piątek 12 czerwca poinformowano o 376 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o kolejnych siedmiu ofiarach śmiertelnych. W czwartek 11 czerwca resort podał, że nowych przypadków zakażenia koronawirusem było 359, a także że zmarło kolejnych dziewięć osób.
W środę (10 czerwca) Ministerstwo Zdrowia informowało o 282 nowych przypadkach koronawirusa. Najwięcej tym razem było nie ze Śląska, a z Mazowsza, gdzie potwierdzono 85 przypadków. W środę zmarły też 23 kolejne osoby zarażone COVID-19, większość z nich z Warszawy.
W poniedziałek 8 czerwca padł rekord zakażeń od początku epidemii - aż 599, najwięcej na Śląsku. Dziewięć osób zmarło. W poniedziałek też wicepremier Jacek Sasin poinformował, że w związku z zakażeniami w kopalniach, zamyka 12 z nich na trzy tygodnie. Górnicy zaś mają dostać 100 proc. postojowego. O pierwszym przypadku w Polsce zakażenia koronawirusem poinformowano, przypomnijmy, 4 marca.
Koronawirus w Polsce. Luzowanie gospodarki
Od soboty 6 czerwca działalność wznowiły kina, teatry, opery, balet, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki. Wszystko w określonych warunkach sanitarnych.
Wcześniej - od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja nie obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.
13 czerwca nastąpiło otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej (o czym w środę poinformował premier Mateusz Morawiecki). Od 16 czerwca możliwe będą za to loty międzynarodowe.
-
W co gra Ukraina ws. kontrofensywy? "Być może za dużo się spodziewamy"
-
"Lex Tusk" to "chamówa na wygrywanie wyborów" i "sanacja 2.0". Czy komisja stanie się memem?
-
Jaka będzie przyszłość Dudy po "lex Tusk"? "Z pieczątką PiS na czole będzie chodził do końca życia"
-
Na świecie zaczyna brakować ziemniaków. W Australii wprowadzono reglamentację na frytki
-
W wypadku pod Ostrowcem zginęło pięcioro krewnych, wracali z wesela. Policja informuje o zatrzymaniu 38-latka
- Kulisy polskiej wizyty szefa OpenAI. I kto jest kim w świecie sztucznej inteligencji
- Rzecznik PiS o wpisie Tomasza Lisa: Hejt, agresja i pogarda
- "Mężczyźni trzymali ją za włosy i gwałcili, a matka patrzyła. Czasem się uśmiechała". Dramat małych uchodźców z Ukrainy
- Takiego spadku cen gazu Europa dawno nie widziała. Ulgi portfelom to jednak nie przyniesie
- MSZ odpowiada Amerykanom w sprawie "lex Tusk". W komunikacie mowa jest o "nadinterpretacji"