Koronawirus w Polsce. Prawie 400 nowych przypadków zakażenia

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podał nowe dane. W poniediałek poinformowano o 396 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych dziewięć osób.
Zobacz wideo

Resort zdrowia przekazał w poniedziałek (15 czerwca) informację o 396 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 

Potwierdzone przypadki dotyczą województw: śląskiego (188), łódzkiego (73), mazowieckiego (56), wielkopolskiego (17), podkarpackiego (14), świętokrzyskiego (14), podlaskiego (13), małopolskiego (9), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i lubuskiego (1).

"Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 57-K Bolesławiec, 92-K Opole, 69-K Szczecin, 65-M, 71-M Warszawa, 66-M, 83-M Tychy, 70-M Rydułtowy, 84-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - czytamy an twitterze MZ. 

Łącznie odnotowano do tej pory w Polsce 29 788 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1 256 osób. 

Koronawirus w Polsce. Bilans

W niedzielę poinformowano o 375 nowych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 10 osób.

W sobotę resort podał informację o 440 nowych przypadkach koronawirusa i 15 zgonach.  W piątek 12 czerwca poinformowano o 376 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o kolejnych siedmiu ofiarach śmiertelnych. W czwartek 11 czerwca resort podał, że nowych przypadków zakażenia koronawirusem było 359, a także że zmarło kolejnych dziewięć osób.

W środę (10 czerwca) Ministerstwo Zdrowia informowało o 282 nowych przypadkach koronawirusa. Najwięcej tym razem było nie ze Śląska, a z Mazowsza, gdzie potwierdzono 85 przypadków. W środę zmarły też 23 kolejne osoby zarażone COVID-19, większość z nich z Warszawy. 

W poniedziałek 8 czerwca padł rekord zakażeń od początku epidemii - aż 599, najwięcej na Śląsku. Dziewięć osób zmarło. W poniedziałek też wicepremier Jacek Sasin poinformował, że w związku z zakażeniami w kopalniach, zamyka 12 z nich na trzy tygodnie. Górnicy zaś mają dostać 100 proc. postojowego. O pierwszym przypadku w Polsce zakażenia koronawirusem poinformowano, przypomnijmy, 4 marca.

Koronawirus w Polsce. Luzowanie gospodarki

Od soboty 6 czerwca działalność wznowiły kina, teatry, opery, balet, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki. Wszystko w określonych warunkach sanitarnych.

Wcześniej - od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja nie obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

13 czerwca nastąpiło otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej (o czym w środę poinformował premier Mateusz Morawiecki). Od 16 czerwca możliwe będą za to loty międzynarodowe.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM