Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podał nowe dane. Poinformowano o 407 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 16 osób. W sumie, od 4 marca, odnotowano w Polsce w sumie 30 195 przypadków zakażenia koronawirusem.
Zobacz wideo

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem odbotowano - tradycyjnie już - w województwie śląskim - 216 spośród 407 nowych zachorowań. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnych przypadkach zgonów osób zakażonych. Od wczoraj zmarło 16 osób. 

Koronawirus w Polsce. Bilans

W poniedziałek (15 czerwca) resort zdrowia przekazał informację o 396 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o kolejnych dziewięciu osobach zmarłych.

W niedzielę poinformowano o 375 nowych nowych przypadkach zakażenia. Zmarło kolejnych 10 osób.

W sobotę resort podał informację o 440 nowych przypadkach koronawirusa i 15 zgonach.  W piątek 12 czerwca poinformowano o 376 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o kolejnych siedmiu ofiarach śmiertelnych. W czwartek 11 czerwca resort podał, że nowych przypadków zakażenia koronawirusem było 359, a także że zmarło kolejnych dziewięć osób.

W poniedziałek 8 czerwca padł rekord zakażeń od początku epidemii - aż 599, najwięcej na Śląsku. Dziewięć osób zmarło. W poniedziałek też wicepremier Jacek Sasin poinformował, że w związku z zakażeniami w kopalniach zamyka 12 z nich na trzy tygodnie. Górnicy zaś mają dostać 100 proc. postojowego. O pierwszym przypadku w Polsce zakażenia koronawirusem poinformowano, przypomnijmy, 4 marca.

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń

Od soboty 6 czerwca działalność wznowiły kina, teatry, opery, filharmonie, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki. Wszystko w określonych warunkach sanitarnych.

Wcześniej - od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdjęte zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja nie obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

13 czerwca nastąpiło otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej (o czym w środę poinformował premier Mateusz Morawiecki). Od 16 czerwca możliwe będą za to loty międzynarodowe.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM