Koronawirus w SOP. Zakażeni funkcjonariusze zostali objęci kwarantanną

Czworo funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa przebywa obecnie na kwarantannie; zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego - poinformował w środę ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP pierwsze testy potwierdziły u nich obecność Sars-Cov-2
Zobacz wideo

Z informacji przekazanych przez SOP wynika, że początkowo zakażenie koronawirusem podejrzewano u jednego z funkcjonariuszy, który nie brał udziału w ochronie ważnych osób w państwie, a w formacji wykonywał pracę magazyniera. Następnie okazało się, wirusa Sars-Cov-2, może mieć więcej osób.

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, do zakażeń miało dojść nie w pracy, a najprawdopodobniej w kontakcie z rodziną. Objawy zakażenia miała bowiem żona jednego z funkcjonariuszy. Inny z funkcjonariuszy w chwili zaobserwowania objawów był na urlopie.

Rzecznik prasowy SOP ppłk SOP Bogusław Piórkowski potwierdził w środę, że czworo funkcjonariuszy SOP zostało objętych kwarantanną. - Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Funkcjonariusze, którzy przebywają na kwarantannie, nie mieli kontaktu z osobami ochranianymi przez SOP - zapewnił Piórkowski.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, pierwsze testy wykonane u funkcjonariuszy potwierdziły obecność wirusa Sars-Cov-2. Testy będą powtórzone. SOP sprawdza również, z kim funkcjonariusze, którzy są w kwarantannie, mogli mieć styczność.

Jak poinformował dziś resort zdrowia, od wtorku zdiagnozowano w Polsce ponad 500 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 14 osób chorych.

Od marca, kiedy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, zakażonych zostało 30 701 osób. Blisko 1300 spośród nich zmarło.

Mapa zakażeń koronawirusem na świecie. ZOBACZ>>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM