Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Prawie 300 nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 296 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Zmarły 3 osoby.
Zobacz wideo

W poniedziałkowym (22 czerwca) komunikacie, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 296 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zanotowano na Śląsku - 130. Zmarły trzy osoby. Łącznie od początku epidemii zanotowano łącznie 32 227 przypadków i 1359 zgonów.

Koronawirus w Polsce. Bilans

Wczoraj MZ poinformowało o 311 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 10 chorych.

W sobotę resort zdrowia informował o 309 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem - w tym najwięcej (114) dotyczyło województwa śląskiego. Oprócz tego - ministerstwo podało informację o kolejnych 12 osobach, które zmarły z powodu COVID-19. 

Dzień wcześniej - w piątek 19 czerwca - nowych potwierdzonych zakażeń było 352, a zgonów - 18. W czwartek zaś resort informował o 314 nowych przypadkach i aż o 30 osobach zmarłych. Najmłodsza z nich miała 39 lat

Koronawirus. Nowe zasady kwarantanny

Kilka dni temu rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz informował o nowych zasadach kwarantanny. Ma być krótsza i trwać nie 14 dni, a jedynie tydzień. Wszystko po to, by pozwolić na szybszy powrót do pracy. Według nowych zasad, osoby przebywające w izolacji w siódmej dobie kwarantanny dostaną SMS-a z prośbą o zgłoszenie się na badanie w punkcie drive-thru. - I taka osoba, po zgłoszeniu się na badanie oraz otrzymaniu wyniku negatywnego, może od razu opuścić kawarantannę - mówił rzecznik MZ.

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń

W Polsce zniesiona została zdecydowana większość obostrzeń wprowadzonych ze względu na koronawirusa. 13 czerwca nastąpiło otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej. Od 16 czerwca możliwe są natomiast loty międzynarodowe.

Od soboty 6 czerwca działalność wznowiły kina, teatry, opery, filharmonie, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki. Wszystko w określonych warunkach sanitarnych.

Wcześniej - od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób.

Zdjęte zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja nie obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie dwóch metrów odległości.

DOSTĘP PREMIUM