Adam Małysz ma koronawirusa. Test pokazał, że jest zarażony

Adam Małysz ma koronawirusa. Skoczek zapewnia, że stosował się do zasad bezpieczeństwa, ale mimo ostrożności zaraził się Covid-19 od osoby ze swojego otoczenia.
Zobacz wideo

"Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa" - napisał Adam Małysz na Facebooku.

Sportowiec poinformował, że przebywa na kwarantannie, a zakażenie na szczęście przechodzi bezobjawowo. Małysz zaapelował do osób, które miały z nim w ostatnim czasie kontakt o zrobienie testów i podjęcie odpowiednich środków ostrożności. 

"Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie" - zakończył swój wpis skoczek.

42-letni obecnie Małysz to jeden z najwybitniejszych zawodników w historii skoków narciarskich. Wywalczył m.in. cztery medale olimpijskie - trzy srebrne i jeden brązowy.

W dorobku ma także m.in. cztery tytuły mistrza świata, cztery Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz triumf w Turnieju Czterech Skoczni (2000/01).

Później próbował sił jako kierowca rajdowy, a od 2016 pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. (

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM