Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia: blisko 400 nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans związany z epidemią koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zanotowano 382 nowe przypadki zakażażenia koronawirusem. Zmarło 14 chorych.
Zobacz wideo

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwie śląskim - 169 i w Wielkopolsce - 107.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby zmarło 14 osób zakażonych koronawirusem.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 34 775 przypadków zakażenia koronawirusem, 1 477 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce

We wtorek (30 czerwca) resort zdrowia poinformował o 239 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa, z czego najwięcej - 84 - na Śląsku. Podano też informację o 19 kolejnych zgonach. Najmłodsza ofiara to 42-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu. MZ podaje, że miała "choroby współistniejące".

W poniedziałek resort zdrowia informował o 247 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych sześć osób chorych na Covid-19. 

W niedzielę resort informował i 193 osobach zakażonych i czterech, które zmarły. W sobotę, z kolei, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 319 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i o sześciu osobach zmarłych. Tego dnia odbywała się w Polsce I tura wyborów prezydenckich, którą przeprowadzono w formule hybrydowej - chętni wyborcy mogli skorzystać z głosowania korespondencyjnego. 

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia

W Polsce najdalej posunięte obostrzenia wprowadzono w połowie marca. To wtedy - do zamkniętych szkół i innych placówek oświatowych - dołączyły m.in. restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wtedy też rząd zdecydował o zamknięciu granic.

Obecnie zniesiona została zdecydowana większość obostrzeń wprowadzonych ze względu na koronawirusa. 13 czerwca nastąpiło otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej. Od 16 czerwca możliwe są natomiast loty międzynarodowe. Wcześniej pozwolony na działanie zakładów usługowych, restauracji, kin, galerii, muzeów. Od niedawna na mecze piłkarskie wpuszczani są widzowie.

Nadal w Polsce obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w środkach komunikacji, sklepach czy urzędach.

Pandemia koronawirusa

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce poinformowano 4 marca.

Do tej pory na świecie odnotowano blisko 10,5 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w USA, Brazylii i Rosji. Z powodu koronawirusa zmarło ponad pół miliona ludzi.

Liczba zakażeń i zgonów wywołanych koronawirusem. [MAPA}

TOK FM PREMIUM