Wielka Brytania. Trzy puby ponownie zamknięte po wykryciu przypadków koronawirusa

Puby w Wielkiej Brytanii wznowiły działalność zaledwie trzy dni temu. I już trzeba było zamknąć trzy lokale. Oczywiście z powodu koronawirusa.
Zobacz wideo

W minioną sobotę (4 lipca), po 15 tygodniach zamknięcia z powodu epidemii, puby w Anglii mogły się znowu otworzyć, po spełnieniu szeregu warunków mających zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się zakażeń. Jak ocenił w niedzielę brytyjski minister zdrowia Matt Hancock, w zdecydowanej większości ludzie w sobotni wieczór zachowywali się odpowiedzialnie.

Jednak trzy puby musiały się tymczasowo zamknąć. The Lighthouse Kitchen and Carvery w miejscowości Burnham-on-Sea w hrabstwie Somerset poinformował, że jeden z klientów ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, wobec czego pozostali obecni tego dnia zostaną poinformowani o tym, że byli narażeni na zakażenie. Również do pubu The Fox and Hounds w Batley w West Yorkshire jeden z klientów zadzwonił, by poinformować, że stwierdzono u niego koronawirusa, zaś w Village Home Pub w Alverstoke w hrabstwie Hampshire zakażony jest członek rodziny jednego z pracowników obsługi.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi klienci pubów mają zostawiać nazwisko i numer telefonu, aby można się było z nimi skontaktować, gdyby u którejś z obecnych tego dnia osób stwierdzono zakażenie, zaś obsługa powinna zapisywać, gdzie i jak długo poszczególni klienci siedzieli. W praktyce jednak te wytyczne nie zawsze były w sobotę przestrzegane.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM