Koronawirus w Polsce. Prawie 600 nowych przypadków. Blisko dobowego rekordu

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące epidemii COVID-19. W ciągu ostatniej doby twierdzono 584 nowe zakażenia. Zmarło kolejnych 9 osób.
Zobacz wideo

W sobotę resort zdrowia poinformował o 584 nowych zakażeniach koronawirusem w ciągu ostatniej doby. To niezwykle blisko rekordu, który padł 8 czerwca, gdy potwierdzono 599 zakażeń. Najwięcej przypadków zanotowano na Śląsku - 188 i w Małopolsce - 142. 9 osób zmarło. Resort zdrowia podał też informację o ogniskach zakażeń. Na Śląsku to kopalnie: KWK Bielszowice, Chwałowice i PG Silesia. W Małopolsce chodzi o: zakłady produkcyjne, zakład mięsny, dom opieki, podmiot handlowy.

W piątek resort zdrowia poinformował o 458 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 

Koronawirus w Polsce. Bilans

W czwartek (23 lipca) resort zdrowia podał informację o 418 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Był to najwyższy dzienny przyrost zakażeń od ponad miesiąca. Zmarło 9 osób. Najmłodsza ofiara miała 37 lat.  W środowym (22 lipca) raporcie resort zdrowia informował o 380 nowych przypadkach COVID-19 (najwięcej na Śląsku: 113). Oprócz tego zmarło sześcioro zakażonych osób - byli to pacjenci w wieku od 69 do 88 lat, m.in. z Warszawy i Zgierza.

We wtorek (22 lipca) Ministerstwo Zdrowia informowało o 399 kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa oraz o 9 ofiarach śmiertelnych. Byli to pacjenci od 49 do 89 lat, między innymi z Warszawy, Siedlec i Radomia.

Koronawirus w Polsce. Ogniska na weselach i pogrzebach

Służby sanitarne odnotowują coraz więcej przypadków zakażeń wśród uczestników wesel i pogrzebów - na przykład po na weselu w Nawojowej koło Nowego Sącza odnotowano 150 przypadków COVID-19.

W Polsce najdalej posunięte obostrzenia wprowadzono w połowie marca. To wtedy - do zamkniętych szkół i innych placówek oświatowych - dołączyły m.in. restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wtedy też rząd zdecydował o zamknięciu granic.

3 czerwca nastąpiło otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej. Od 16 czerwca możliwe są natomiast loty międzynarodowe. Wcześniej pozwolono na działanie zakładów usługowych, restauracji, kin, galerii, muzeów. Od niedawna na mecze piłkarskie wpuszczani są widzowie - limit wynosi 50 proc. miejsc.

21 lipca dystans społeczny z 2 metrów skrócono do 1,5 metra.

Nadal w Polsce obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w środkach komunikacji, sklepach czy urzędach. 

DOSTĘP PREMIUM