Kolejny senator zakażony koronawirusem. Marszałek Grodzki zapowiada testy

Senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin jest zakażony koronawirusem. O swej chorobie dowiedział się w poniedziałek po wykonaniu testu na SARS-Cov-2. Polityk przebywa obecnie w domu. Jak powiedział PAP, czuje się dobrze, chociaż ma gorączkę.
Zobacz wideo

To już drugi senator u którego w ostatnim czasie wykryto koronawirusa. W sobotę o swym zakażeniu poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki. 30 lipca polityk prowadził posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, której członkiem jest także senator Dunin (również tego dnia uczestniczył w obradach komisji).

Dunin powiedział PAP, że w ostatnim czasie źle się czuł, dlatego też postanowił wykonać badania na koronawirusa. - Dzisiaj otrzymałem wynik, okazało się, że jest pozytywny - stwierdził senator KO.

Przekazał też, że obecnie przebywa w domu, choć ma gorączkę. Przyznał, że w sobotę brał udział w obchodach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przez cały czas nosił jednak maseczkę.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) poinformował w poniedziałek, że prawdopodobnie w środę senatorowie będą mieli możliwość przebadania się na obecność koronawirusa. - Zorganizujemy prawdopodobnie w środę, zgodnie z zleceniami Sanepidu, możliwość przebadania się na miejscu, w Warszawie, czy w Senacie, czy w technologii drive-thru, to będziemy w najbliższych godzinach decydować - powiedział Grodzki. 

- Podjąłem decyzję w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich o przesunięciu posiedzenia Senatu o tydzień. W takim samym rozkładzie, jaki był planowany, tyle że po prostu tydzień później. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu w sposób hybrydowy, częściowo zdalny, częściowo tradycyjny, będziemy mogli przeprowadzić posiedzenie - dodał.  

- Mam nadzieję, że pan senator, który w tej chwili jest hospitalizowany, jak najszybciej wróci do zdrowia. Co, którzy mieli z nim kontakt, niekoniecznie muszą się okazać zarażeni - dodał marszałek Grodzki. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM