Już u trzeciego senatora test pokazał zakażenie koronawirusem

Ryszard Bober z PSL-Koalicji Polskiej jest prawdopodobnie zakażony Covid-19 - dowiedział się portal Onet. To już trzeci senator, u którego test na koronawirusa wyszedł pozytywnie.

Senator powiedział dziennikarzom  że czuje się dobrze, a test zrobił po tym, jak dowiedział się, że zakażony jest senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki. - Badanie mam powtórzyć w czwartek. Jestem typowym bezobjawowcem.- stwierdził w rozmowie z Onetem. 

W sobotę o swym zakażeniu poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki. 30 lipca polityk prowadził posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Członkiem komisji jest Artur Dunin, u którego także potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Grodzki zapowiada testy

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) poinformował w poniedziałek, że prawdopodobnie w środę senatorowie będą mieli możliwość przebadania się na obecność koronawirusa. - Zorganizujemy prawdopodobnie w środę, zgodnie z zleceniami Sanepidu, możliwość przebadania się na miejscu, w Warszawie, czy w Senacie, czy w technologii drive-thru, to będziemy w najbliższych godzinach decydować - powiedział Grodzki. 

- Podjąłem decyzję w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich o przesunięciu posiedzenia Senatu o tydzień. W takim samym rozkładzie, jaki był planowany, tyle że po prostu tydzień później. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu w sposób hybrydowy, częściowo zdalny, częściowo tradycyjny, będziemy mogli przeprowadzić posiedzenie - dodał.  

- Mam nadzieję, że pan senator, który w tej chwili jest hospitalizowany, jak najszybciej wróci do zdrowia. Co, którzy mieli z nim kontakt, niekoniecznie muszą się okazać zarażeni - dodał marszałek Grodzki. 

DOSTĘP PREMIUM