Koronawirus w Polsce. Już ponad 50 tys. zakażonych. Tak rosła liczba chorych

W piątek - 7 sierpnia- liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 50 tysięcy osób.
Zobacz wideo

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce oficjalnie odnotowano 4 marca. Teraz, po pięciu miesiącach, potwierdzono już 50 324 przypadki zakażenia koronawirusem. Na poniższej grafice widać, jak rosła liczba zakażonych osób. 

W piątek padł kolejny dobowy rekord liczby zakażeń. MZ poinformowało, że odnotowano 809 nowych przypadków. 

Warto zaznaczyć, że według danych z 7 sierpnia z Covid-19 wyzdrowiało 36 041 pacjentów. W szpitalach przebywa 1 tys. 928 osób z COVID-19, a pod respiratorem 73 chorych.

Resort podał, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 9 237 osób, a kwarantanną - 104 923 osoby.

Koronawirus w Polsce. Bilans

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 726 osób - poinformowało w czwartek (7 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. 

W środę (5 sierpnia) resort zdrowia podał, że zanotowano 640 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło aż 18 osób. We wtorek (4.08) zanotowaliśmy 680 nowych przypadków. 

Niestety od kilku dni utrzymuje się tendencja wysokiego dobowego przyrostu zakażeń. W poniedziałek (3 sierpnia) odnotowano 575 przypadków, w niedzielę (2 sierpnia) - 548 infekcji, w piątek (31 lipca) - 657 nowych zakażeń, a w czwartek (30 lipca) 615. 

Nowe zasady obostrzeń

W czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że od soboty (8 sierpnia) zostają wprowadzone dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, m.in. w woj. wielkopolskim, małopolskim i łódzki. 

Dziewięć z nich otrzymało status czerwony, dziesięć - żółty. W przypadku powiatów czerwonych, czyli: ostrzeszowskiego (Wielkopolskie), nowosądeckiego (Małopolskie), Nowego Sącza (Małopolskie), wieluńskiego (Małopolskie), pszczyńskiego (Śląskie), Rudy Śląskiej (Śląskie), rybnickiego (Śląskie), Rybnika (Śląskie), wodzisławskiego (Śląskie), obostrzenia polegają na m.in. ograniczeniu imprez i obowiązku zasłaniania nosa i ust także w przestrzeni publicznej. 

W przypadku powiatów żółtych, czyli: wieruszowskiego (Łódzkie), Jastrzębia Zdroju (Śląskie), jarosławskiego (Podkarpackie), Żor (Śląskie), kępińskiego (Wielkopolskie), przemyskiego (Podkarpackie), cieszyńskiego (Śląskie), pińczowskiego (Świętokrzyskie), oświęcimskiego (Małopolskie) i Przemyśla (Podkarpackie), działać mają m.in. ograniczenia ilości gości na imprezach, w sklepach czy w siłowniach. 

DOSTĘP PREMIUM