Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Znów ponad 800 przypadków

Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu doby zanotowano 832 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło 15 osób. To drugi najwyższy dobowy wynik w Polsce od początku pandemii.
Zobacz wideo

Resort zdrowia przekazał w piątek informację o potwierdzeniu 832 przypadków zakażeń.

Najwięcej z nich dotyczyło województw: małopolskiego (184), śląskiego (160), mazowieckiego (143), łódzkiego (54), pomorskiego (46) i wielkopolskiego (43). 

Przekazano również informację o śmierci 15 osób zakażonych. 

W Polsce odnotowano dotąd łącznie 55 319 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1858 osób.

Koronawirus w Polsce. Bilans

Wczoraj (czwartek 13 sierpnia) resort zdrowia informował o 811 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Było ich więc o niemal sto więcej niż dnia poprzedniego. Zmarło 14 kolejnych osób. Najwięcej nowych zachorowań zanotowano w trzech województwach: śląskim, mazowieckim i małopolskim.

W środę (12 sierpnia) zachorowań zanotowano 715 i był to wzrost o blisko 200 przypadków. Dzień wcześniej, we wtorek (11 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia informowało o 551 nowych zachorowaniach. We wszystkich kolejnych dniach najwięcej przypadków notowano w województwie śląskim. 

Rekord dobowej liczby nowych przypadków koronawirusa w Polsce padł w sobotę (8 sierpnia), kiedy to resort zdrowia podał dane o 843 nowych, potwierdzonych zachorowaniach. 

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia

Od soboty w blisko 20 powiatach z największym wzrostem zakażeń koronawirusem wróciły niektóre obostrzenia. Wyodrębniono dwie strefy: czerwoną i żółtą, w zależności od liczby nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców. Decyzję tę ogłosił 6 sierpnia minister zdrowia Łukasz Szumowski. Obostrzenia polegają m.in. na: zakazie organizowania targów i konferencji, zawodów sportowych i wydarzeń kulturalnych w strefie czerwonej, ograniczeniu liczby uczestników wesel i imprez rodzinnych czy klientów, którzy mogą przebywać w lokalach gastronomicznych. Więcej o tym, co jest zabronione w strefach żółtych i czerwonych >>>

W czwartek 13 sierpnia MZ ogłosiło aktualizację listy powiatów ze szczególnymi obostrzeniami, która weszła w życie 14 sierpnia. Przekazano m.in., że strefę czerwoną opuścił jeden powiat. Poinformowano także o stworzeniu "listy ostrzegawczej" powiatów, którym grozi kwalifikacja do strefy żółtej. Obejmuje ona powiaty: tatrzański, kępiński, zwoleński, słubicki, bialski.

Koronawirus w Polsce. Wracają maseczki - nowe zasady od września

Od 1 września zmienią się zasady dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa. Każdy, kto w przestrzeni zamkniętej - przede wszystkim w sklepach i w pojazdach komunikacji miejskiej - nie będzie miał na twarzy poprawnie założonej maseczki, będzie musiał mieć przy sobie odpowiednie zaświadczenie lekarskie. 

Koronawirus w Polsce. Rok szkolny bez nauki zdalnej

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło wytyczne dla szkół dotyczące organizacji zajęć w nowym roku szkolnym, który rusza 1 września. Według nich dzieci i młodzież naukę mają odbywać w szkołach. Zgodnie z zasadami, ogromną rolę z decydowaniu o tym, czy dana klasa ma przejść na tryb nauczania zdalnego, będzie odgrywał dyrektor placówki. Nie będzie obowiązku noszenia maseczek w klasach, uczniowie mają za to dbać o zasady higieny i często myć ręce. 

TOK FM PREMIUM