Koronawirus w Polsce. Nowy rekord zakażeń. Granica 900 zachorowań przekroczona

Są najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronawirusa. Ostatniej dobry potwierdzono 903 nowe przypadki. To nowy rekord zachorowań. 13 chorych zmarło.
Zobacz wideo

Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano na Śląsku 168, w województwie małopolskim - 156 oraz na Mazowszu - 146.

Wcześniej, najwyższy dobowy poziom nowych zachorowań wynosił 843 ( 8 sierpnia).

Do tej pory potwierdzono w Polsce 60 281 zakażeń koronawirusem. 1 938 chorych zmarło.

Koronawirus w Polsce. Bilans

W czwartek (20 sierpnia) resort zdrowia informował o 767 nowych przypadkach koronawirusa. Zmarło kolejnych 12 osób. 

W środę resort zdrowia informował o 735 nowych przypadkach koronawirusa, w tym najwięcej na Śląsku (160), w Małopolsce (140) i na Mazowszu (126). Zmarło tego dnia 17 osób, w wieku od  44 do 87 lat. 

We wtorek nowych przypadków COVID-19 było 597 (najwięcej w województwie małopolskim), 11 osób zmarło. Dzień wcześniej - w poniedziałek 17 sierpnia - Ministerstwo informowało o 595 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 i ośmiu kolejnych ofiarach śmiertelnych. Najmłodszą z nich był 29-letni mężczyzna, który zmarł w Gdańsku. Najwięcej zakażeń - bo aż 150 - odnotowano na Mazowszu. W niedzielę 16 sierpnia nowych zakażeń było 594. Również osiem osób zmarło, w tym mężczyźni w wieku 37 i 41 lat.

Rekord dobowej liczby nowych przypadków koronawirusa w Polsce padł w sobotę (8 sierpnia), kiedy to resort zdrowia podał dane o 843 nowych, potwierdzonych zachorowaniach.

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia

W czwartek resort zdrowia zaktualizował listę czerwonych i żółtych powiatów - czyli tych, w których zachorowań na koronawirusa jest najwięcej i w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. W kategorii czerwonej są teraz powiaty nowosądecki, Nowy Sącz, nowotarski, wieluński, rybnicki, Rybnik i lipski.

Strefa żółta obejmuje powiaty: tatrzański, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski, Białą Podlaską, Rudę Śląską i Żory.

Na liście ostrzegawczej znalazły się miasta: KrakówKatowice i Koszalin, a także powiaty: wołomiński, otwocki, pucki i starogardzki. 

 Więcej o tym, co jest zabronione w strefach żółtych i czerwonych >>>

Koronawirus w Polsce. Maseczki - nowe zasady od września

Od 1 września zmienią się zasady dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa. Każdy, kto w przestrzeni zamkniętej - przede wszystkim w sklepach i w pojazdach komunikacji miejskiej - nie będzie miał na twarzy poprawnie założonej maseczki, będzie musiał mieć przy sobie odpowiednie zaświadczenie lekarskie. 

Koronawirus w Polsce. Rok szkolny bez nauki zdalnej

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło wytyczne dla szkół dotyczące organizacji zajęć w nowym roku szkolnym, który rusza 1 września. Według nich dzieci i młodzież naukę mają odbywać w szkołach. Zgodnie z zasadami, ogromną rolę z decydowaniu o tym, czy dana klasa ma przejść na tryb nauczania zdalnego, będzie odgrywał dyrektor placówki. Nie będzie obowiązku noszenia maseczek w klasach, uczniowie mają za to dbać o zasady higieny i często myć ręce. 

Warto wspomnieć także o zmianach w kluczowym dla walki z epidemią resorcie zdrowia. W poniedziałek do dymisji podał się wiceminister Janusz Cieszyński, a dzień później - sam minister Łukasz Szumowski. Nazwisko nowego szefa resortu ma być znane do końca tygodnia.

DOSTĘP PREMIUM