Wrocław. 13 dyspozytorów pogotowia ratunkowego zakażonych koronawirusem
Rzecznik marszałka dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował, że aktualnie potwierdzone jest zakażenie koronawirusem u 13 dyspozytorów Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu w dyspozytorni przy ul. Strzegomskiej.
Dyspozytornia przy ul. Strzegomskiej obsługuje Wrocław oraz kilkanaście powiatów i dysponuje 70 zespołami ratownictwa medycznego.
"Łącznie ponad 20 dyspozytorów przebywa na kwarantannie. Dyspozytornia pogotowia funkcjonuje normalnie, ale w ograniczonym składzie osobowym. Realizowane są wszystkie zgłoszenia. Pogotowie ratunkowe działa w pełnej gotowości do ratowania życia i zdrowia mieszkańców" - napisał rzecznik w komunikacie.
Dodał, że wdrożono również system odmiejscowienia zgłoszeń, czyli możliwość przekierowania połączeń do innej dyspozytorni pogotowia ratunkowego.
W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 581 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej w Małopolsce, na Śląsku i na Pomorzu. Cztery kolejne osoby zmarły.
DOSTĘP PREMIUM
- Jerzy Skolimowski o nominacji do Oscara dla "IO": Cieszę się, ale jestem na przegranej pozycji
- "Radek poszedł trochę za daleko. Musi uważać na robienie skrótów myślowych"
- "PiS schyli się po każdy głos. Idą jak taran". Tymczasem u przeciwników dominuje "ego liderów"
- Hospicjum to szansa
- "Ktoś może popełnić samobójstwo". Przemoc i wyzwiska u rzecznika przedsiębiorców bez reakcji. "Chcą samosądu, jak na Lisie"
- Donald Trump powróci na Facebooka nie "ze względu na demokratyczne wartości, a z pobudek czysto biznesowych"
- Ukraina szykuje się do ofensywy? "Administracja USA uważa, że Ukraina jest w stanie wygrać"
- "Zidiocenie z antypisizmu", czyli komu wszystko kojarzy się z jednym
- Turcja blokuje Szwecji drogę do NATO i nie odpuści. "To dla Erdogana wymarzona sytuacja"
- NASA: Tej nocy planetoida przeleci bardzo blisko Ziemi