Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Zakażona nauczycielka, kilkunastu opiekunów na kwarantannie

U jednej z nauczycielek w przedszkolu w Kobyłce pod Warszawą test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Osoba ta kontaktowała się z 14 dziećmi i 11 osobami z personelu przedszkola.
Zobacz wideo

Chodzi o Przedszkole im. Krasnala Hałabały. Informację o pojawieniu się koronawirusa w placówce przekazała na swoim Facebooku burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć. Podała, że nauczycielka i osoby, które miały z nią kontakt zostały poddane kwarantannie. "W poniedziałek chcemy zdezynfekować przedszkole i jak najszybciej otworzyć placówkę dla innych dzieci (te dzieci, które miały kontakt z nauczycielką z pozytywnym wynikiem testu zostają poddane kwarantannie - nie będą uczęszczać do przedszkola) zgodnie oczywiście z wytycznymi sanepidu" - napisała.

Ujawniła, że z 30 opiekunów aż 11 zostało poddanych kwarantannie, co oznacza, że im mniej opiekunów tym mniej dzieci może przebywać w placówce. "Obecnie Pani Dyrektor Przedszkola sprawdza, w jaki sposób organizacyjnie i logistycznie możemy rozwiązać problem związany z liczbą opiekunów/liczbą dzieci" - dodała burmistrz.

Zaapelowała również do rodziców, żeby - jeśli mają możliwość pozostawienia dzieci z kimś z domowników bądź zapewnić im swoje towarzystwo - żeby to zrobili.

Koronawirus. Powiat wołomiński na liście ostrzegawczej

Kobyłka znajduje się w powiecie wołomińskim, w aglomeracji warszawskiej - około 17 kilometrów od centrum stolicy. W czwartek - przy okazji aktualizacji powiatów w czerwonej i żółtej strefie - resort zdrowia poinformował, że powiat wołomiński trafia na listę ostrzegawczą. Podobnie jak znajdujący się nieopodal powiat otwocki. 

Liczba nowych przypadków koronawirusa utrzymuje się na wysokim poziomie. W niedzielę ministerstwo informowało o 581 nowych przypadkach. W sobotę nowych zakażeń było aż 900. 

DOSTĘP PREMIUM