Koronawirus w Polsce. Są najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Ponad 500 przypadków, aż 19 osób zmarło

We wtorek Minsterstwo Zdrowia poinformowało o 550 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Aż 19 osób zmarło.
Zobacz wideo

We wtorek 1 września resort zdrowia podał informację o 550 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej - 136 - w Małopolsce. Minionej doby zmarło aż 19 osób. Najmłodsza ofiara miała 51 lat, a najstarsza 97 lat. - Większość osób miała choroby współistniejące - podał resort. 

Koronawirus w Polsce. Bilans

W poniedziałek ministerstwo informowało 502 nowych przypadkach zakażenia COVID-19, najwięcej w Małopolsce (79). Sześć kolejnych osób zmarło.

Dzień wcześniej - w niedzielę 30 sierpnia - nowych potwierdzonych przypadków było 631. Najwięcej ponownie w województwie małopolskim, bo aż 153.  W sobotę resort zdrowia podał informację o 759 nowych przypadkach koronawirusa i 14 zgonach.  W piątek (28 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 791 nowych przypadkach zakażenia i dziewięciu osobach zmarłych. 

Najwyższy dobowy przyrost zachorowań na COVID-19 odnotowano w piątek 19 sierpnia - były to 903 przypadki. 

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia dla kolejnych regionów

W czwartek zaktualizowano listę czerwonych i żółtych powiatów - czyli tych, w których zachorowań na koronawirusa jest najwięcej i w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. W kategorii "czerwonej" znalazły się powiaty: nowotarski, łowicki, lipski, kolski, pajęczański, wieluński i Nowy Sącz. W kategorii "żółtej" zaś są powiaty: rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, limanowski, kartuski, konecki, nowosądecki, kłobucki, bartoszycki i Kraków.

Na obszarach o najwyższym wskaźniku zachorowań obostrzenia polegają między innymi na: zakazie organizowania kongresów, wydarzeń kulturalnych czy ograniczeniach w weselach czy imprezach sportowych.

Koronawirus w Polsce. Rok szkolny bez nauki zdalnej

Mimo rosnącej liczby nowych zakażeń resort edukacji narodowej nie zmienia wytycznych dotyczących organizacji zajęć w zbliżającym się nowym roku szkolnym. Najważniejsza decyzja MEN dotyczy tego, że lekcje mają odbywać się w szkołach. Ogromną rolę z decydowaniu o tym, czy dana klasa ma przejść na tryb nauczania zdalnego, będzie odgrywał dyrektor placówki. Jak przekazał w czwartek (27 sierpnia) minister edukacji Dariusz Piontkowski w szkołach nie zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek. Decyzję w tej sprawie będzie mógł podjąć dyrektor szkoły.

Piontkowski zapewnił też, że niebawem ruszyć ma specjalna infolinia z powiatowymi stacjami epidemiologicznymi, która ma być dostępna tylko dla szkół (tzw. czerwone telefony).

Koronawirus w Polsce. Maseczki - nowe zasady od września

Od 1 września zmienią się zasady dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa. Każdy, kto w przestrzeni zamkniętej - przede wszystkim w sklepach i w pojazdach komunikacji miejskiej - nie będzie miał na twarzy poprawnie założonej maseczki, będzie musiał mieć przy sobie odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

DOSTĘP PREMIUM