Koronawirus w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia i znów ponad 600 zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w obotę o 603 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 13 osób.
Zobacz wideo

W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że nowych przypadków zakażenia jest 603, czyli najwięcej w mijającym tygodniu. Nowe przypadki to dane z województw: małopolskiego (93), pomorskiego (79), śląskiego (72), mazowieckiego (64), kujawsko-pomorskiego (54), wielkopolskiego (50), podkarpackiego (39), łódzkiego (37), lubelskiego (29), warmińsko-mazurskiego (18), świętokrzyskiego (17), opolskiego (14), zachodniopomorskiego (14), dolnośląskiego (11), lubuskiego (7), podlaskiego (5). Zmarło 13 osób, z których najmłodsza to 65-letni mężczyzna z Grudziądza i jego rówieśniczka z Poznania, a najstarsza to 95-latek z Radomia. 

Koronawirus w Polsce. Bilans

W piątek nowych przypadków było 594 - najwięcej w tym tygodniu. Największy przyrost odnotowano w Małopolsce (116) i na Mazowszu (78).

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 506 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 12 osób.

W środowym (9 września) raporcie resort zdrowia poinformował o 421 nowych potwierdzonych przypadkach COVID-19.

Do tej pory najwyższy dobowy przyrost zachorowań na Covid-19 odnotowano w piątek 19 sierpnia - były to 903 przypadki.

Koronawirus w Polsce. Nowa strategia walki z Covid-19

Jeśli objawy wskazujące na koronawirusa będą "graniczyły z pewnością", lekarze rodzinni będą mogli zlecać testy na Covid-19 już w ramach teleporady. To najważniejsze ustalenie po blisko czterogodzinnym spotkaniu kierownictwa resortu zdrowia z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Wcześniej ministerstwo zakładało, że lekarze będą mogli zlecać badanie w kierunku koronawiursa dopiero po badaniu fizykalnym w gabinecie. Jednak medycy nadal mają wątpliwości. -  Rozwiązania dotyczące zlecania testów w ramach teleporady jedynie pacjentom, u których jednocześnie wystąpią cztery objawy Covid-19 są niebezpieczne dla wszystkich, którzy cierpią na inne schorzenia lub mają mniej symptomów choroby - wynika z listu Federacji Porozumienia Zielonogórskiego do ministra zdrowia.

DOSTĘP PREMIUM