Koronawirus w Polsce. Ponad 900 nowych przypadków. Nowe dane MZ [20 września]

W niedzielę 20 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 910 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło 11 osób chorych na Covid-19.
Zobacz wideo

Najwięcej nowych zakażeń jest w województwie mazowieckim i wielkopolskim. 910 przypadków to drugi najwyższy wynik od początku epidemii w Polsce. 

Koronawirus w Polsce. Bilans

Wczoraj (19 września) po raz pierwszy liczba nowych zakażeń przekroczyła 1000. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1002 nowych przypadków oraz o śmierci 12 chorych na Covid-19. Poprzedni rekord to 903 nowe zakażenia w ciągu dobry (19 sierpnia).

W piątek 18 września resort zdrowia podał informację o 757 przypadkach, a w czwartek 17 września o 837.

Przypomnijmy, o pierwszym zachorowaniu na Covid-19 poinformowano w Polsce 4 marca.

Koronawirus w Polsce. "Nie mamy obecnie dużych ognisk zakażeń"

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia uważa, że rekordowy poziom zachorowań nie ma związku z powrotem uczniów do szkół.

- Nie mamy obecnie dużych ognisk. Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia, powrotu do pracy. To jest to, co obserwujemy codziennie na naszych ulicach - więcej ludzi, więcej kontaktów - mówił w rozmowie z PAP Wojciech Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce. Strefy żółte i czerwone

Od czwartku (17 września) obowiązuje zaktualizowana lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem. Powiatami w strefie czerwonej są: bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), kluczborski (woj. opolskie). Tydzień temu żaden z powiatów nie znalazł się w strefie czerwonej.

W strefie żółtej pojawiło się sześć nowych powiatów: nowotarski, myślenicki (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie), kartuski (woj. pomorskie). Dodatkowo utrzymano w żółtej strefie dwa powiaty: tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński(woj. wielkopolskim), a jeden z niej zniknął: limanowski (woj. małopolskie).

Jest kilka powiatów w strefie alertu, czyli na progu kwalifikacji: augustowski (woj.podlaskie), olkuski (woj.małopolskie), trzebnicki (woj.dolnośląskie), opolski (woj. lubelskie), ostrowski (woj.wielkopolskie) i tucholski (woj.kujawsko-pomorskie).

DOSTĘP PREMIUM