Koronawirus w Polsce. Nowe dane MZ: blisko 750 nowcych zakażeń [21 września]

W poniedziałek 21 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 750 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło pięć osób chorych na Covid-19.
Zobacz wideo

Jak poinformował resort zdrowia, ostatniej doby zdiagnozowano 748 nowych zakażeń koronawirusem - najwięcej (120) w województwie mazowieckim. MZ poinformowało też o śmierci pięciu chorych na Covid-19.

W sumie w Polsce odnotowano do tej pory 79 988 przypadków zakażeń koronawirusem, zmarło 2 298 chorych.

Koronawirus w Polsce. Bilans

Wczoraj (20 września) padł drugi najwyższy wynik zakażeń wirusem od początku epidemii w Polsce.  Potwierdzono 910 nowych przypadków. Umarło 11 osób chorych na COVID-19.

19 września po raz pierwszy liczba nowych zakażeń przekroczyła 1000. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1002 nowych przypadków oraz o śmierci 12 chorych na Covid-19. Jest to dobowy rekord zakażeń.

W piątek 18 września resort zdrowia podał informację o 757 przypadkach, a w czwartek 17 września o 837.

Przypomnijmy, o pierwszym zachorowaniu na Covid-19 poinformowano w Polsce 4 marca.

Koronawirus w Polsce. "Nie mamy obecnie dużych ognisk zakażeń"

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia uważa, że rekordowy poziom zachorowań nie ma związku z powrotem uczniów do szkół. - Nie mamy obecnie dużych ognisk. Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia, powrotu do pracy - mówił w rozmowie z PAP Wojciech Andrusiewicz.

Od czwartku (17 września) obowiązuje zaktualizowana lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem. Powiatami w strefie czerwonej są: bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), kluczborski (woj. opolskie). Tydzień temu żaden z powiatów nie znalazł się w strefie czerwonej.

Koronawirus w Polsce. Strefy żółte i czerwone

W strefie żółtej pojawiło się sześć nowych powiatów: nowotarski, myślenicki (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie), kartuski (woj. pomorskie). Dodatkowo utrzymano w żółtej strefie dwa powiaty: tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński(woj. wielkopolskim), a jeden z niej zniknął: limanowski (woj. małopolskie).

Jest kilka powiatów w strefie alertu, czyli na progu kwalifikacji: augustowski (woj.podlaskie), olkuski (woj.małopolskie), trzebnicki (woj.dolnośląskie), opolski (woj. lubelskie), ostrowski (woj.wielkopolskie) i tucholski (woj.kujawsko-pomorskie).

DOSTĘP PREMIUM