Koronawirus w Polsce. Ponad 700 zakażeń. Zmarło prawie 20 osób [22 września 2020]

W poniedziałek 22 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło 18 osób zakażonych, w tym 48-latek.
Zobacz wideo

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 711 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwach małopolskim, mazowieckim i pomorskim. 

Resort przekazał też informację o śmierci 18 osób zakażonych, w tym 48-latka. Jak zaznaczono, jedna z osób zmarłych nie miała chorób współistniejących.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 80 699 zakażeń koronawirusem. Zmarło 2316 osób.  

Koronawirus w Polsce. Bilans

W poniedziałek 21 września odnotowano blisko 750 nowych zakażeń. Najwięcej - 120 przypadków - potwierdzono w województwie mazowieckim. 

20 września padł drugi najwyższy wynik zakażeń wirusem od początku epidemii w Polsce.  Potwierdzono 910 nowych przypadków. Umarło 11 osób chorych na COVID-19.

19 września po raz pierwszy liczba nowych zakażeń przekroczyła 1000. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1002 nowych przypadków oraz o śmierci 12 chorych na Covid-19. Jest to dobowy rekord zakażeń.

W piątek 18 września resort zdrowia podał informację o 757 przypadkach, a w czwartek 17 września o 837.

Przypomnijmy, o pierwszym zachorowaniu na Covid-19 poinformowano w Polsce 4 marca.

Koronawirus w Polsce. "Nie mamy obecnie dużych ognisk zakażeń"

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia uważa, że rekordowy poziom zachorowań nie ma związku z powrotem uczniów do szkół. - Nie mamy obecnie dużych ognisk. Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia, powrotu do pracy - mówił w rozmowie z PAP Wojciech Andrusiewicz.

Od czwartku (17 września) obowiązuje zaktualizowana lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem. Powiatami w strefie czerwonej są: bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), kluczborski (woj. opolskie). Tydzień temu żaden z powiatów nie znalazł się w strefie czerwonej.

Koronawirus w Polsce. Strefy żółte i czerwone

W strefie żółtej pojawiło się sześć nowych powiatów: nowotarski, myślenicki (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie), kartuski (woj. pomorskie). Dodatkowo utrzymano w żółtej strefie dwa powiaty: tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński(woj. wielkopolskim), a jeden z niej zniknął: limanowski (woj. małopolskie).

Jest kilka powiatów w strefie alertu, czyli na progu kwalifikacji: augustowski (woj.podlaskie), olkuski (woj.małopolskie), trzebnicki (woj.dolnośląskie), opolski (woj. lubelskie), ostrowski (woj.wielkopolskie) i tucholski (woj.kujawsko-pomorskie).

DOSTĘP PREMIUM