Koronawirus. Znów wysokie liczby. Prawie 1000 nowych zakażeń i blisko 30 ofiar [23 września]

Ministerstwo Zdrowia informuje dziś (23 września) o 974 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 28 osób.
Zobacz wideo

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych zachorowań odnotowano na Mazowszu (164), w Małopolsce (135) i na Pomorzu (114). Kolejne przypadki dotyczą województw: łódzkiego (84), śląskiego (82), wielkopolskiego (76), kujawsko-pomorskiego (54), dolnośląskiego (46), lubelskiego (46), świętokrzyskiego (36), warmińsko-mazurskiego (34), podkarpackiego (24), opolskiego (24), podlaskiego (22), lubuskiego (17) i zachodniopomorskiego (16).

Środowy wynik jest drugi co do wielkości jeśli chodzi o dobowy wzrost liczby zachorowań. Rekord - czyli 1002 przypadki - odnotowano w sobotę 19 września. 

Łączna liczba zachorowań od początku epidemii w Polsce wynosi 81 673.

W środę resort zdrowia poinformował także o kolejnych 28 ofiarach koronawirusa w naszym kraju. Najmłodszy pacjent miał 34 lata - zmarł w Krakowie. Najstarsza ofiara to 96-letnia pacjentka z Kędzierzyna-Koźla. 

Łącznie od początku epidemii w kraju zmarło 2344 osoby.

Koronawirus w Polsce. Bilans

We wtorek 22 września Ministerstwo Zdrowia podało informację o 711 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło 18 osób zakażonych, w tym 48-latek. W poniedziałek 21 września odnotowano blisko 750 nowych zakażeń. Najwięcej - 120 przypadków - potwierdzono w województwie mazowieckim. 20 września padł drugi najwyższy wynik zakażeń wirusem od początku epidemii w Polsce. Potwierdzono 910 nowych przypadków. Zmarło 11 osób chorych na Covid-19.

19 września po raz pierwszy liczba nowych zakażeń przekroczyła 1000. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1002 nowych przypadkach oraz o śmierci 12 chorych na Covid-19. Jest to wciąż dobowy rekord zakażeń.

Przypomnijmy, o pierwszym zachorowaniu na Covid-19 poinformowano w Polsce 4 marca.

Koronawirus w Polsce. Skąd ten wzrost?

- Wzrost udziału pozytywnych testów w ogólnej ich liczbie to skutek zmiany strategii testowania i bezwzględnego wzrostu liczby zachorowań. Testujemy przede wszystkim osoby objawowe, a zrezygnowaliśmy z testowania osób na kwarantannie i po izolacji - napisał na Twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. 

Koronawirus w Polsce. Strefy żółte i czerwone

Od czwartku (17 września) obowiązuje zaktualizowana lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem. Powiatami w strefie czerwonej są: bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), kluczborski (woj. opolskie). Tydzień temu żaden z powiatów nie znalazł się w strefie czerwonej. W strefie żółtej pojawiło się sześć nowych powiatów: nowotarski, myślenicki (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie), kartuski (woj. pomorskie). Dodatkowo utrzymano w żółtej strefie dwa powiaty: tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński(woj. wielkopolskim), a jeden z niej zniknął: limanowski (woj. małopolskie).

Jest kilka powiatów w strefie alertu, czyli na progu kwalifikacji: augustowski (woj.podlaskie), olkuski (woj.małopolskie), trzebnicki (woj.dolnośląskie), opolski (woj. lubelskie), ostrowski (woj.wielkopolskie) i tucholski (woj.kujawsko-pomorskie).

DOSTĘP PREMIUM