Rekord zakażeń koronawirusem. Rzecznik MZ: Efekt wzmożonych kontaktów międzyludzkich

1136 osób zachorowało ostatniej doby na Covid-19. To nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. - Cały czas podkreślamy, że nie ma dużych ognisk zakażeń. Cały czas są to rozdrobione ogniska, których jest wiele. To efekt zwiększonych kontaktów międzyludzkich - mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz wideo

Jak poinformowało MZ, najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwie małopolskim. W sumie ostatniej doby 1136 zachorowało na Covid-19. Tak wielu zakażeń nie było do tej pory w Polsce. Resort zdrowia poinformował też, że zmarło 25 chorych.

- Cały czas podkreślamy, że nie ma dużych ognisk zakażeń. Cały czas są to rozdrobione ogniska, których jest wiele. To efekt zwiększonych kontaktów międzyludzkich - mówił rzecznik resortu. Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że sami jesteśmy świadkami tego, co dzieje się na polskich ulicach. - Jest to logiczna konsekwencja większej liczby spotkań, kontaktów - wyjaśnił.

Dodał też, że do tych wysokich wartości trzeba się przyzwyczaić, a najważniejsze jest obłożenie szpitali. - Dla nas najważniejsze jest obłożenie w szpitalach. Po pierwsze pod kątem zajętych covidowych łóżek, po drugie respiratorów. Tutaj mamy pełną wydolność. Cały czas rejestrujemy, że nowe przypadki są mało objawowe, bądź bezobjawowe - stwierdził rzecznik MZ.

Do tej pory w Polsce zdiagnozowano 82809 zakażeń koronawirusem, zmarło 2369 chorych na Covid-19.

TOK FM PREMIUM