Ponad milion dodatkowych szczepionek przeciwko grypie trafi do Polski

Ponad milion dodatkowych szczepionek przeciwko grypie trafi do Polski. Takie informacje przekazał w rozmowie z reporterem TOK FM Michałem Janczurą wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski. Do tej pory mówiło się o zadeklarowanych prawie dwóch milionach szczepionek.
Zobacz wideo

Wcześniej inny wiceminister w resorcie - Waldemar Kraska zapewnił, że na polskim rynku na pewno pojawi się 2 mln szczepionek przeciwko grypie.

Teraz Michał Janczura Macieja Miłkowskiego dopytał, czy ministerstwo ma potwierdzenie, że do Polski dotrze więcej szczepionek niż było to deklarowane. Miłkowski to potwierdził.

- Agencja Rezerw Materiałowych częściowo je kupi, mamy zgodę na zakup szczepionki zagranicą i to jest na pewno powyżej miliona szczepionek - zapewnił wiceszef resortu zdrowia w rozmowie z reporterem TOK FM. 

Miłkowski dodaje jednak, że ta ilość może trafić do polskich pacjentów, ale nie od razu. Szczepionki będą dostarczane partiami w zależności od tego jakie będzie zapotrzebowanie i czy nie będzie ono malało. Z danych ministerstwa wynika, że obecnie na rynek trafiło już 600 tysięcy szczepionek, 100 tysięcy już sprowadzono do Polski, a do końca września ma dotrzeć kolejne 700 tysięcy między innymi dla zakładów leczniczych, zakładów pracy. Zamówienia do takich placówek wyglądają inaczej niż dla osób indywidualnych, dlatego to jest inna partia. 

DOSTĘP PREMIUM