Prezydent Radomia Radosław Witkowski chory na COVID-19

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował w niedzielę w mediach społecznościowych, że ma koronawirusa. Zapewnił, że po wystąpieniu pierwszych objawów choroby poddał się izolacji.
Zobacz wideo

- Przeprowadzone testy niestety potwierdziły u mnie obecność koronawirusa. Leczenie na tym etapie nie wymaga pobytu w szpitalu - napisał na swoim oficjalnym profilu Witkowski. Zaznaczył, że miejscowy sanepid wdraża odpowiednie procedury, by zadbać o bezpieczeństwo osób, z którymi miał kontakt.

"Po wystąpieniu pierwszych objawów odizolowałem się, więc krąg osób narażonych na zakażenie bez wątpienia ograniczyłem" - zapewnił Witkowski.

Według niego najbliższe kilkanaście dni w zarządzaniu miastem będzie trudne. "Liczę, że radni wspólnie z moimi zastępcami poświęcą się rozwiązywaniu problemów, które przed nami" - napisał prezydent Radomia.

Koronawirusowe rekordy

W ostatnich dniach liczba nowych zakażeń koronawirusa w Polsce przekracza 1000 przypadków dziennie. W niedzielę (27 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1350 nowych zakażeniach. Zmarło kolejnych 8 osób.

W sobotę 26 września podano informację o 1584 nowych przypadkach (32 zgony), a w piątek - 25 września - pobito rekord pod tym względem i zanotowano 1587 przypadków (23 zgony).

DOSTĘP PREMIUM