Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane MZ: blisko 2000 nowych zakażeń [1 października]

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1967 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To rekord zachorowań. MZ poinformowało o tym, że jedna osoba zmarła z powodu COVID-19, a 29 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.
Zobacz wideo

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach małopolskim (285), mazowieckim (268) i pomorskim (180). W sumie odnotowano 1967 nowych zachorowań - to rekord.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby zmarło 30 osób - jedna z powodu Covid-19, 29 miały choroby współistniejące. Najmłodszy zmarły pacjent miał 43 lata, najstarszy 92. 

Do tej pory w Polsce zdiagnozowano 93 481 przypadków zakażenia koronawirusem, 2 543 chorych zmarło.

Dotychczasowy dobowy rekord nowych zakażeń wynosił 1587.

Koronawirus w Polsce. Bilans

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1552 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Najwięcej na Pomorzu i w Małopolsce. Zmarło w sumie 30 osób. Dzień wcześniej - we wtorek, 29 września - nowych zakażeń było 1326, a ofiar śmiertelnych w sumie 36. W poniedziałek resort informował o 1306 nowych zakażeniach i śmierci 15 osób.

19 września po raz pierwszy liczba nowych zakażeń przekroczyła 1000. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wówczas o 1002 nowych przypadkach oraz o śmierci 12 chorych na Covid-19. Rekordowy dobowy przyrost do tej pory wynosi 1587 nowych zakażeń - został odnotowany w piątek 25 września

Koronawirus. Nowe obostrzenia

We wtorek resort zdrowia przedstawił nowe obostrzenia związane z walką z epidemią koronawirusa. Chodzi m.in o ograniczenie liczby gości na weselach. W strefie zielonej zredukowany został limit gości, który do tej pory wynosił 150 osób, do 100 osób. W żółtej ze 100 osób do 75, a w strefie czerwonej limit będzie wynosił 50 osób, czyli bez zmian. 

W strefie żółtej pojawi się też obowiązek zasłaniania nosa i ust także na wolnym powietrzu. 

Z kolei w strefie czerwonej pojawi się nowy typ obostrzenia. - Chcemy ograniczyć działalność punktów gastronomicznych, barów i pubów do godziny 22. Kończy się sezon letni, ogródki są likwidowane, a to one zapewniały większy poziom bezpieczeństwa - wskazywał minister Adam Niedzielski. 

Koronawirus w Polsce. Strefy żółte i czerwone

Od soboty obowiązuje zaktualizowana lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem. Powiatami w strefie czerwonej są: głubczycki (opolskie), kartuski (pomorskie). W strefie żółtej pojawiło się aż 19 nowych powiatów: myślenicki, gostyński, aleksandrowski, brzeski, bytowski, milicki, nowotarski, suski, trzebnicki, otwocki, kłobucki, działdowski, nidzicki, piotrkowski, tatrzański, limanowski, międzychodzki, przasnyski i Sopot.

DOSTĘP PREMIUM