Warszawa. 102 przypadki koronawirusa w stołecznych szkołach we wrześniu

102 przypadki koronawirusa w stołecznych szkołach odnotowano we wrześniu - poinformowała w środę Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy. 15 placówek ma częściowo zawieszone zajęcia, a trzy czekają na decyzję dotyczącą zawieszenia zajęć w klasach.
Zobacz wideo

- Kończy się wrzesień - pierwszy miesiąc nauki stacjonarnej w czasie pandemii, więc czas na miesięczne podsumowanie. Liczba zakażeń w stołecznych placówkach oświatowych systematycznie wzrasta. Odnotowano kolejnych kilkadziesiąt przypadków - przekazała Kaznowska.

Jak przypomniała, po pierwszym tygodniu było 13 pozytywnych wyników na obecność COVID-19, po drugim 35, a teraz jest 102. - Kwarantanną od 1 września objęto łącznie już ponad 1177 uczniów i nauczycieli, a sygnały o zagrożeniu otrzymaliśmy z ponad 152 naszych placówek - dodała.

Do środy, czyli 30 września w warszawskiej oświacie ogółem odnotowano 102 pozytywnych wyników na COVID-19, 15 placówek ma częściowo zawieszone zajęcia, a trzy placówki czekają na decyzję dotyczącą zawieszenia zajęć w klasach. Ponadto 88 osób obecnie objętych jest kwarantanną.

TOK FM PREMIUM