Donald Trump ma koronawirusa. Zakażona jest też jego żona. "Przejdziemy przez to razem!"

Donald Trump poinformował, że on i pierwsza dama USA mają pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Prezydent odwołał wszystkie zaplaowane na piątek spotkania.
Zobacz wideo

Donald Trump wraz z małżonką mieli kontakt z prezydencką doradczynią Hope Hicks, która okazała się być chora na koronawirusa. Przebywała ona na pokładzie samolotu Air Force One, gdy prezydent zmierzał na wtorkową debatę do Cleveland w Ohio oraz na środowy wiec w Minnesocie. W piątek rano Trump napisał o tym na Twitterze. Podał, że wraz z Melanią czekają na wyniki testu na COVID-19 i jednocześnie rozpoczynają kwarantannę. 

Kilka godzin później okazało się, że testy prezydenta USA i jego żony okazały się pozytywne. "Natychmiast rozpoczniemy naszą kwarantannę i powrót do zdrowia. Przejdziemy przez to razem" - napisał na Twitterze Trump. 

Osobisty lekarz prezydenta Sean Conley poinformował, że Donald Trump i jego małżonka Melania czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu w trakcie powrotu do zdrowia. Dodał, że Trump będzie wykonywał swoje obowiązki "bez zakłóceń". 

Prezydencka para odwołuje spotkania

Po wykryciu koronawirusa prezydent USA odwołał wszystkie piątkowe spotkania. Odbędzie jedynie telekonferencję, dotyczącą pomocy dla osób starszych w trakcie epidemii.

Na piątek Trump w swoim programie miał zaplanowane kilkanaście spotkań. Wśród nich był wiec wyborczy na Florydzie. Za 32 dni odbędą się w USA wybory prezydenckie, w których Trump ubiega się o reelekcję.

"Jak już zbyt wielu Amerykanów w tym roku prezydent i ja jesteśmy w domowej kwarantannie po pozytywnych testach na koronawirusa. Czujemy się dobrze, a ja przełożyłam wszystkie najbliższe wydarzenia" - napisała na Twitterze Melania Trump.

Donald Trump ma koronawirusa

Wiceprezydent USA Mike Pence zapewnił o swojej modlitwie za Donalda Trumpa i jego małżonkę Melanię.

"Karen (żona Pence'a) i ja przesyłamy miłość i modlitwy do naszych bliskich przyjaciół - prezydenta Donalda Trumpa oraz pierwszej damy Melanii Trump. Dołączamy do milionów w USA, którzy modlą się za ich pełne i szybkie dojście do zdrowia" - napisał na Twitterze amerykański wiceprezydent.

Zgodnie z 25. poprawką do konstytucji USA w przypadku znacznego pogorszenia się stanu zdrowia prezydenta może on tymczasowo przekazać obowiązki swojemu zastępcy.

 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM