Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zarażony koronawirusem

Jacek Sutryk nie ma objawów i czuje się dobrze, pozostaje w kwarantannie. Najbliżsi współpracownicy rówenież zostali wysłani na kwarantannę. O dalszych działaniach zadecyduje sanepid.
Zobacz wideo

Jak informuje Przemysław Gałecki z Urzędu Miejskiego Wrocławia, prezydent  po informacji, że miał kontakt z osoba zarażoną poddał się testowi na obecność wirusa SARS-CoV-2.  Wynik jest pozytywny.

 „Jacek Sutryk nie ma żadnych objawów, czuje się bardzo dobrze . Zgodnie z wytycznymi sanepidu pozostaje w kwarantannie. W ratuszu dobrze zadziałały wewnętrzne procedury, dlatego osoby, które miały kontakt z prezydentem w ostatnich dniach już zostały wysłane na kwarantannę , a o dalszych krokach będzie decydował sanepid - Urząd miasta funkcjonuje normalnie, w poniedziałek  na ten moment  będą czynne wszystkie centra obsługi mieszkańca. Prezydent Wrocławia będzie pracował zdalnie, od początku pandemii wszystkie duże posiedzenia, w tym kolegia prezydenckie, odbywają się online” – czytamy w komunikacie.

W sobotę 3 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2367 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 2 osoby zmarły na COVID-19, a 32 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

To największa liczba nowych przypadków od początku pandemii. 

TOK FM PREMIUM