Na cmentarz tylko w maseczce? Minister zdrowia wyjaśnia

Na cmentarzach, niezależnie od strefy, w której się znajdują, obowiązuje nakaz noszenia maseczek - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, ważne jest, aby Polacy wiedzieli o tym, szczególnie w kontekście zbliżającego się 1 XI.
Zobacz wideo

Minister zdrowia był pytany podczas wtorkowej konferencji prasowej, jak będą wyglądały restrykcje w związku z epidemią koronawirusa w trakcie zbliżającego się święta Wszystkich Świętych. - W tej chwili, jeśli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy, dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i on jest niezależny od strefy - powiedział szef MZ.

- Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem (głównym policji) i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji - zaznaczył Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Co z cmentarzami?

Pomimo rekordowej liczby osób zakażonych codziennie koronawirusem, rząd nie bierze pod uwagę wprowadzenia obostrzeń na cmentarzach. Podczas Wszystkich Świętych mają być one otwarte bez zmian. Rzecznik rządu apeluje jednak o ostrożność. - Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w Polsat News.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM