Koronawirus. Komendant Stołeczny Policji chory na Covid-19. Paweł Dobrodziej jest w szpitalu

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej jest zakażony koronawirusem i przebywa w szpitalu - poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Pozytywny wynik testu na Sars-Cov-2 ma również zastępca komendanta stołecznego ds. logistyki Włodzimierz Pietroń.
Zobacz wideo

Jak poinformował  rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak, generał Dobrodziej ma również zapalenie płuc; ma dobre samopoczucie, ale jego stan zdrowia wymaga hospitalizacji.

Marczak poinformował ponadto, że pozytywny wynik testu ma również zastępca komendanta stołecznego ds. logistyki Włodzimierz Pietroń, ale - jak podkreślił - źródła zakażeń są różne. - W dobie koronawirusa kadra kierownicza Komendy Stołecznej Policji nie ma ze sobą kontaktu fizycznego, co wyklucza zarażenie od siebie - powiedział rzecznik stołecznej policji.

O zakażeniu szefa KSP jako pierwsze poinformowało w sobotę RMF FM. Jak poinformowano, na kwarantannę wysłano cztery osoby z najbliższego otoczenia Pawła Dobrodzieja.

Koronawirus w Polsce. Rekord nowych zakażeń

Wczoraj (17 października) odnotowano w Polsce rekord nowych zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9622 nowych zakażeniach. W związku z Covid-19 zmarło 90 osób.

Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ponad 167 200, a zmarło ponad 3 500 chorych na Covid-19.

TOK FM PREMIUM