Jarosław Kaczyński na autokwarantannie. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński jest na autokwarantannie po tym, jak miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem - podał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz wideo

"Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, Prezes @pisorgpl Jarosław Kaczyński - zgodnie z zaleceniami @GIS_gov - udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych" - napisał na Twitterze Radosław Fogiel.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że prezes Kaczyński "czuje się dobrze" i swoje obowiązki "w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu".

W poniedziałek na kwarantannę skierowany został także szef Ministerstwa Obrony Narodowej. Mariusz Błaszczak sam napisał o tym w mediach społecznościowych. Poinformował, że miał kontakt z osobą zakażoną COVID-19, ale sam nie ma żadnych objawów choroby i normalnie (tyle, że zdalnie) wykonuje obowiązki. To kolejna kwarantanna ministra obrony narodowej w ostatnim czasie.

Do soboty na kwarantannie przebywał premier Mateusz Morawiecki - po tym, jak okazało się, że miał kontakt z osobą zakażoną. 

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba chorych

Rośnie liczba chorych na Covid-19 w Polsce i - jak zapowiedział w poniedziałek szef resortu zdrowia - rosnąć będzie. Na konferencji Adam Niedzielski podał, że w przyszłym tygodniu w Polsce odnotowywanych będzie nawet 20 tysięcy nowych zakażeń dziennie. W poniedziałek ministerstwo przekazało informację o 7482 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 41 osób.

W Warszawie, na Stadionie Narodowym, powstaje pierwszy w Polsce szpital polowy dla osób chorych na COVID-19. Jak mówił szef rządu, będzie liczył 500 miejsc i formalnie będzie filią szpitala MSWiA w Warszawie. 

DOSTĘP PREMIUM