MON: Min. Błaszczak nie był źródłem zakażeń koronawirusem na Akademii Wojsk Lądowych

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak nie był źródłem zakażeń koronawirusem w Akademii Wojsk Lądowych - poinformował resort obrony. Podkreślił, że doniesienia medialne na ten temat nie mają nic wspólnego z prawdą. O zakażeniach studentów uczelni wojskowych, po wizycie szefa MON-u, informował Onet.
Zobacz wideo

Kilkaset zakażeń miano zdiagnozować wśród studentów Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i w Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie. Chorych miało być ponad 1000 osób. Z informacji Onetu wynikało, że wirus zaczął się rozprzestrzeniać po inauguracjach roku akademickiego, w których uczestniczył min. Mariusz Błaszczak.

Kilka godzin po publikacji poinformowano, że minister obrony jest zakażony koronawirusem.

Resort obrony przygotował specjalne stanowisko ws. publikacji Onetu.  Jak informuje Polska Agencja Prasowa, na Twitterze napisano: "Przekroczyli Państwo kolejne granice nierzetelności. Insynuacje, że minister Mariusz Błaszczak był źródłem zakażeń w AWL we Wrocławiu nie mają nic wspólnego z prawdą. Wizyta we Wrocławiu odbyła się 30 września. Kilka dni później minister był badany, po kontakcie z osobą zakażoną. Wynik był negatywny".

TOK FM PREMIUM