Mateusz Morawiecki: Szpital, który zgłosi się do Agencji Rezerw Materiałowych, otrzyma respirator w ciągu 48 godzin

Szef rządu mówił o tym w czasie wizyty na budowie szpitala tymczasowego w Katowicach. Podkreślił, że w magazynach jest dostępnych 3,5 tysiąca laboratoriów.
Zobacz wideo

- Każdy szpital, który zwróci się do Agencji Rezerw Materiałowych otrzyma respirator w terminie- mam nadzieję - krótszym niż 48 godzin. To jest później kwestia konfiguracji - mówił premier w Katowicach. Według informacji przekazanych przez premiera do zakupów sprzętu miało dojść w okresie letnim.

Wcześniej dziś premier na Facebooku pisał, że pojawia się wiele nieprecyzyjnych informacji i fake newsów dotyczących respiratorów. Poinformował, że w dyspozycji Agencja Rezerw Materiałowych jest 3,5 tys. respiratorów. W październiku ARM wydała szpitalom 922 respiratory, a w pierwszym tygodniu listopada około tysiąca sztuk.

Tymczasem, jeszcze dwa dni temu, analityk prawny Forum Obywatelskiego Rozwoju Patryk Wachowiec we wpisie opublikowanym na Twitterze przekazał, że agencja odmówiła mu udzielenia informacji na temat dostępnych respiratorów ze względu na "możliwy negatywny wpływ na nastroje społeczne".

TOK FM PREMIUM