Posobkiewicz do Edyty Górniak: Pozdrawiam ze szpitala - "statysta" Don Gisu

Hospitalizowany z powodu koronawirusa były Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz odniósł się we wtorek do wypowiedzi Edyty Górniak na temat epidemii. Pozdrawiam serdecznie ze szpitala - "Statysta" Don Gisu - napisał.
Zobacz wideo

Media informowały w ostatnich dniach, że piosenkarka Edyta Górniak wyraziła pogląd, iż w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, ale statyści.

W reakcji Posobkiewicz napisał w mediach społecznościowych: "Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak - 'Statysta' Don Gisu".

"Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani zweryfikować swoje zdanie jako 'statystka'. Nie jest to przyjemne i niestety nie wszyscy 'statyści' wychodzą na własnych nogach ze szpitala...” – zaznaczył.

Posobkiewicz informował w ostatnich dniach o swoich zmaganiach z COVID-19, m.in. otrzymanym osoczu ozdrowieńców.

Posobkiewicz jako Główny Inspektor Sanitarny nieszablonowo zachęcał do bycia dawcą narządów, tkanek i komórek, do szczepień, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy, ostrzegał przed niepotrzebnym przyjmowaniem suplementów. Robił to m.in. nagrywając klipy, w których występował jako raper Gisu, rocker Gisu i Don Gisu.

Posobkiewicz ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej oraz organizacji ochrony zdrowia, a także w dziedzinie medycyny hiperbarycznej.

DOSTĘP PREMIUM